auto koolitus
Pühapäev, 24. Juuni
 

Millist kiirabi vajavad tänapäeva töökohad?

Me oleme kuulnud esmareageerijatest – need, kes on esimesena kohal ning abiks avariide, õnnetuste või teiste hädaabi olukordade puhul. Vähesed meist on kuulnud esmareageerijatest emotsionaalsetele probleemidele, aga tänapäeva töökohtades, kus on palju stressi ja kus peab pidevalt suhtlema ning kättesaadav olema, on kasvav vajadus sellise toe järele. Nimetame edaspidi esmareageerijaid emotsionaalsetele probleemidele ka tunnete kiirabiks.

Miks peaks organisatsioon vajama tunnete kiirabi?

Iga kontor võib olla viljakaks keskkonnaks paljudele tugevatele tunnetele. Viha, hirm, frustratsioon, kurbus, kadedus, ärevus – need kõik on tavapärased tunded ka töökohal. Sõltumata sellest, kas sellised tunded on esile kutsunud olukorrad organisatsioonis või väljaspool, on nad tõelised ning võivad ohustada ettevõtte kultuuri, pühendumust ja tootlikkust.

Teine valdkond, millele organisatsioonipsühholoogid üha enam tähelepanu pööravad, on üksildus. Uuring, mis avaldati Harvard Business Reviews, leidis, et teatud valdkondade töötajatel, nagu näiteks juristid, insenerid ja teadlased, on suurem risk tunda üksildust. Üksildased töötajad on vähem rahul oma tööga ning nad vahetavad sagedamini töökohti, üksildusel on negatiivne mõju tervisele.

Kes võib olla esmareageerija tunnetele töökohas ja mida nad teevad?

Esmareageerijad võivad olla inimesed, kellel on kõrge emotsionaalne intelligentsus. Nad reageerivad töötajate vajadustele sedasi, et oleks hoitud nii füüsiline kui ka vaimne heaolu. Nad vaatlevad töötajate tundeid eesmärgiga toetada tervislikku ja positiivset töökeskkonda.

Esmareageerijad töökohas jälgivad ja annavad teada töötajate emotsionaalsest heaolust. Nad märkavad, kui inimesed on stressis, ülekoormatud, ärevil või frustreerunud ning edastavad selle informatsiooni juhtkonnale koos soovituste ja ettepanekutega, kuidas nende emotsioonidega tegeleda ning probleeme lahendada. Nad on ka väärtuslik tugi töötajatele – kuulavad ära nende mured ning arutavad läbi, milliseid tunded need töötajates tekitavad.

Esmareageerijateks tunnetele võivad olla personalitöötajad või teised töötajad, kes organisatsioonis selleks on seatud. Kõige olulisem on, et neil oleks kõrge empaatiavõime, kaastundlikkus ja suhtlemisoskused.

Lisaks esmareageerijatele võiksid organisatsioonid kaaluda ka teisi viise tunnete paremaks mõistmiseks töökohal.

Mis kasu on tunnete kiirabist?

Aastakümneid on töökohti hinnatud reaalselt mõõdetavate näitajate kaudu, nagu kõrge müügitulu, töötajate tootlikkus ja suur turuosa. Aga seoses sellega, et oluliseks on muutunud töö ja eraelu kvaliteet, mis on soodustanud kaugtöö võimaluste kasvu, peavad personalitöötajad ja juhid leidma viise, kuidas paremini toetada ja hoida töötajate tervislikku tundeelu.

Parema vaimse tervise lõppeesmärgiks organisatsioonis on ju eelpooltoodud mõõdetavate näitajate parandamine, et ettevõte oleks edukas. Suurem tähelepanu tunnetele töökohas esmareageerijate abil aitab kasvatada töötajate heaolu, töörahulolu ja tootlikkust.

Esmareageerijate välja valimine ja toimima panemine organisatsioonis, ei nõua palju aega ja pingutust, aga selle tulemus võib olla väga positiivne ja kaugeleulatuv. Seega, miks mitte proovida.

Allikas: Human Resource Weekly 

abiks aastaaruande koostajale

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Coach aitab meeskonnal kulda leida 22.06.2018

  Meeskonnakoolitustel on küllap osalenud paljud, kuid meeskondlik coaching on uuem ja tundmatum teema. Meeskondliku coaching'u puhul aitab coach juhil ja tema meeskonnal töiseid eesmärke seada ja nende saavutamiseks sobivaid tegutsemisviise leida. Oluline on siinjuures see, et kõ ...
  Loe edasi..

 • Numbrimaagia ei suurenda abieluõnne 21.06.2018

  Eestis on suvi pulmapidude kõige populaarsem aeg, sageli soovitakse abielu registreerida ka mõnel numbriliselt maagilisel kuupäeval, sest usutakse, et see tagab hea abieluõnne. Statistikaameti analüüsist aga selgub, et numbrimaagiat ei tasu üle tähtsustada.
  Loe edasi..

 • Tätoveerimine ja augustamine 12.06.2018

  Tätoveering on püsiv nahakaunistus, mis koosneb torkeaukudest, millesse kantakse spetsiaalse masinaga värviline tint. Tätoveeringu muudab kauakestvaks see, et tinti ei süstita epidermisesse ehk marrasknahka, vaid sügavamale nahka – dermisesse. Keha augustamise (body piercing) puhul surutakse nõel läbi augustatava kehaosa ja seejärel asetatakse paigale soovitud ehe.
  Loe edasi..

 • Noorte teekond läbi sajandi töö ja karjääri suunal 11.06.2018

  Iga noore tööalane karjäär algab hariduse omandamisega. Tuleb ammutada hulgaliselt üldteadmisi, harjutada eriilmeliste ülesannete lahendamist, õppida ennast tundma, uurida tööturu- ja haridusvõimalusi ning seejärel selgitada välja endale sobivam eriala. Sellel teekonnal on noori viimase saja aasta jooksul toetanud erinevad koolisüsteemid ning karjäärinõustamine.
  Loe edasi..

 • Kes on jõukas inimene? 05.06.2018

  Paljud meist on üles kasvanud teadmisega, et kui näha kõvasti vaeva ja teha palju tööd, siis saab ka jõukaks. Tegelikkus aga nii must-valge pole. Tänapäeval ei tule kellelegi enam üllatusena, et nii nagu traditsioonilisel viisil karjääriredelil ülespoole roninud inimesel on ka üliõpilasel või kassatöötajal võimalus saada rikkaks. Seega tee jõukuseni ei kulge alati sama valemi järgi.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
toopakkumised
Töövahendid
Naljanurk

Andke endast tööl alati 100%!
12% esmaspäeval
28% teisipäeval
35% kolmapäeval
20% neljapäeval
5% reedel

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
« Juuni 2018 »
Tööpäevade arv kuus 21
Töötunde kuus 165
Riigipühad: 23.06 ja 24.06

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Liandre
 • Nuku
 • epood
 • Dokumendinaidised
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
256241  Foorumi postitust
352  E-poe toodet
81  Koolitust
22366  Artiklit
52748  Registreerunud kasutajat
36238  Nädalakirja tellijat
33386  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017