auto koolitus
Pühapäev, 24. Juuni
 

Puhkusereisi äpardustest

Reisil olles tuleb ikka äpardusi ette, kellel väiksemaid, kellel suuremaid. Kasutame just sõna "äpardus", sest kui õnnetuste tarbeks on olemas erinevad kindlustused, siis äparduste näol on tegu olukordadega, mida kindlustus ei kata, kuna neid saaksime enamasti ise vältida. Nüüd, kus puhkuste periood on lähenemas tõstame esile neist seitse levinumat, millele reisi planeerides tähelepanu pöörata, et neist ei saaks äpardused.

1. Pakid kaasa liiga palju asju

Ürita pakkimisel säilitada selget pead ning proovi mitte üle mõelda. Jah, ilmastikuolud võivad sihtkohas olla muutlikud, kuid kui muutlikud? Kas Sul ikka on vaja igaks olukorraks eraldi rõivast või jalanõupaari? Kas Sul üldse on aega ja tahtmist nii tihti riideid vahetada? Vahest sobib mõni riideese rohkem kui üheks olukorraks? Pakkimisel võta arvesse reisi pikkust ja selle sisu. Kindlasti arvesta ka võimalusega, et lähed kohapeal poodlema. Seega peaks kohvris olema ruumi võimalike uute rõivaste ja suveniiride jaoks. Sa ei soovi ju tagasiteel maksta pagasi lisakilode eest või osta uut kotti juurde, et kõik koju toodud saaks? Ja isegi, kui Sa ei osta midagi juurde, on siis vaja neid tarbetuid asju nagu veskikivi kaasas kanda?

2. Kontrollimata jääb lennufirma kodulehelt esitatud nõuded pagasile

Kuigi käsipagasi mõõdud on erinevate lennufirmade lõikes üpris samad, võib mõnikord tulla ette olukordi, kus otsustavaks saab üks-kaks sentimeetrit või kilo. Seega, kui soovid vältida ebameeldivusi turvakontrollis ja/või lisakulusid, loe enne pakkima asumist lennufirma (või lennufirmade, oleneb ümberistumiste- või tagasisõiduplaanist) kodulehelt hoolega juhiseid. Mitmekesi reisimisel jaotage võimalusel asju erinevate kottide vahel või võtke just üks suur kohver mitme peale. Teisisõnu mõelge läbi oma variandid, kuidas ühiselt kokku hoida pagasikuludelt. Pagasi suurusele ja kogusele tasub mõelda ka siis, kui reisid auto, laeva, rongi või muu transpordivahendiga.

3. Ei osta vajalikke ühistranspordi- või muuseumipileteid ette

Transport sihtkohta ja tagasi ning kohapealne ööbimine on tavaliselt juba enne reisi algust organiseeritud. Mis aga kipub mõnikord ununema, on praktiline tõsiasi, et mõnes linnas on odavam ühistranspordi piletid internetist ette osta kui kohapeal jaamast. Internetist tasub ette osta ka kuulsate vaatamisväärsuste pileteid, et kohapeal aega ja raha kokku hoida. Teinekord võib vaatamisväärsus olla nii populaarne, et ilma eelbroneeringuta ei lasta üldse sissegi. Seega, et reisil midagi olulist tegemata ei jääks, tee internetis enne reisi natuke eeltööd.

4. Printimata jäävad välja ostetud piletid ja broneeringud 

Igasugune paberimajandus on tänapäeval langevas tendentsis. Praktiliselt kõige jaoks on olemas digitaalne väljund, enamasti mobiilirakenduse näol. Telefonide ja muude nutiseadmetega on aga see mure, et nende akud kipuvad tühjaks saama, ja seda kõige vajalikumal hetkel. Sellistel puhkudel on hea taskust paberversioon võtta. Arvesta ka võimalusega, et isegi kui Sinu seade on töökorras, ei pruugi see toimida vastaspoolel. Nii või teisiti võid kaotada oluliselt oma väärtuslikku aega ja raha, mida oleksid reisi ajal muidu teistel eesmärkidel kasutanud.

5. Kontrollimata jäävad oma internetipaketi tingimused

Kodumaal olles oled Sa harjunud kasutama mobiilset internetti teatud mahus. Enne reisile minekut kontrolli aga, kas ja kui palju sa olemasolevast paketist kasutada saad? Kas pead selleks blokeerima teatud rakendused, et maht täis ei saaks? Või pead üldse mahtu juurde ostma? Isegi, kui plaanid oma vajadused katta ainult hotellis või kohvikutes wifit kasutades, vii end sellegipoolest oma mobiilsete võimalustega kurssi. Iial ei tea, millal Sul tekib tänaval, jaamas või muus kohas olles hädaolukord ning pead kindlasti internetti pääsema. Siis Sa kindlasti ei soovi oma muredele lisada ühte suurt arvet välismaal kasutatud erakorralise internetimahu eest.

6. Pole piisavalt sularaha kaasas

Kaardimakse on loomulik osa meie igapäevasest ostukäitumisest. Need samad plastikkaardid, mis töötavad kodumaal, töötavad tihti ka paljudes populaarsetes sihtkohtades. Samas on mitmeid riike, kus peamiseks käibevahendiks on sularaha. Neis paigus võib automaadist raha välja võtmine või valuutapunktis ümbervahetamine olla oluliselt kallim kui Eestis. Arvestada tuleb ka ootamatute pisikuludega. Ükskõik, kuhu lähed, alati on võimalus, et seal kaardimakse terminal ei tööta või seda lihtsalt pole. Seega võta kaasa mõistlikus koguses kohalikku raha. Kindlasti hoia ringi liikudes sellest suuremat osa oma keha vastas, riiete all ning hotellis olles seifis. Nii kaitsed oma vara taskuvaraste ja petturite eest.

7. Jooksed liiga palju ringi

Reisile minnes on loomulik, et Sa soovid sellest maksimaalse võtta. Arvesse aga tasub võtta, et üritades läbida kõiki vaatamisväärsusi, on tulemuseks korralik auk rahakotis ja puudujääk energiavarudes. Ürita välja valida kõige huvipakkuvamad sihtkohad ja jaota need mõistliku aja peale. See, et mõni koht on üle maailma kuulus, ei tähenda, et sa pead sinna ilmtingimata minema ka siis, kui see Sinus erilist vaimustust ei tekita. Peamine, et naudiksid reisi ja tuleksid sealt tagasi puhanuna.

Mõnusat puhkuse planeerimist!

Teejuht 2019

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Coach aitab meeskonnal kulda leida 22.06.2018

  Meeskonnakoolitustel on küllap osalenud paljud, kuid meeskondlik coaching on uuem ja tundmatum teema. Meeskondliku coaching'u puhul aitab coach juhil ja tema meeskonnal töiseid eesmärke seada ja nende saavutamiseks sobivaid tegutsemisviise leida. Oluline on siinjuures see, et kõ ...
  Loe edasi..

 • Numbrimaagia ei suurenda abieluõnne 21.06.2018

  Eestis on suvi pulmapidude kõige populaarsem aeg, sageli soovitakse abielu registreerida ka mõnel numbriliselt maagilisel kuupäeval, sest usutakse, et see tagab hea abieluõnne. Statistikaameti analüüsist aga selgub, et numbrimaagiat ei tasu üle tähtsustada.
  Loe edasi..

 • Tätoveerimine ja augustamine 12.06.2018

  Tätoveering on püsiv nahakaunistus, mis koosneb torkeaukudest, millesse kantakse spetsiaalse masinaga värviline tint. Tätoveeringu muudab kauakestvaks see, et tinti ei süstita epidermisesse ehk marrasknahka, vaid sügavamale nahka – dermisesse. Keha augustamise (body piercing) puhul surutakse nõel läbi augustatava kehaosa ja seejärel asetatakse paigale soovitud ehe.
  Loe edasi..

 • Noorte teekond läbi sajandi töö ja karjääri suunal 11.06.2018

  Iga noore tööalane karjäär algab hariduse omandamisega. Tuleb ammutada hulgaliselt üldteadmisi, harjutada eriilmeliste ülesannete lahendamist, õppida ennast tundma, uurida tööturu- ja haridusvõimalusi ning seejärel selgitada välja endale sobivam eriala. Sellel teekonnal on noori viimase saja aasta jooksul toetanud erinevad koolisüsteemid ning karjäärinõustamine.
  Loe edasi..

 • Kes on jõukas inimene? 05.06.2018

  Paljud meist on üles kasvanud teadmisega, et kui näha kõvasti vaeva ja teha palju tööd, siis saab ka jõukaks. Tegelikkus aga nii must-valge pole. Tänapäeval ei tule kellelegi enam üllatusena, et nii nagu traditsioonilisel viisil karjääriredelil ülespoole roninud inimesel on ka üliõpilasel või kassatöötajal võimalus saada rikkaks. Seega tee jõukuseni ei kulge alati sama valemi järgi.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
toopakkumised
Töövahendid
Naljanurk

Andke endast tööl alati 100%!
12% esmaspäeval
28% teisipäeval
35% kolmapäeval
20% neljapäeval
5% reedel

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
« Juuni 2018 »
Tööpäevade arv kuus 21
Töötunde kuus 165
Riigipühad: 23.06 ja 24.06

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Liandre
 • RE Kinnisvara
 • epood
 • Dokumendinaidised
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
256241  Foorumi postitust
352  E-poe toodet
81  Koolitust
22366  Artiklit
52748  Registreerunud kasutajat
36238  Nädalakirja tellijat
33386  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017