Teejuht 2019
Neljapäev, 16. August
 

Soovitused autoga reisijale

Kuigi autoga läbi Euroopa sõitmine on tehtud lihtsaks, peaks välismaale minemise siiski hoolikalt ette planeerima ja läbi mõtlema. 

Hooldus ja ülevaatus enne reisi 

Euroopasse reisimine tähendab reeglina tuhandete kilomeetrite läbimist. Seetõttu on tark lasta enne seda auto professionaalidel üle vaadata, et vältida olukordi, kus auto võib vajada remonti. Kui aga auto juhtubki pikal sõidul katki minema, siis aitab reisitõrke kaitse ööbimiskulude ja reisijate koju tagasi toomisega. Samuti on reisikindlustusega võimalik katta kulutusi ettevõtmistele, mis jäävad reisitõrke tõttu tegemata, näiteks raiskuläinud kontserdipiletid.

Välisriigi liikluseeskirjad

Kiirusepiirangud ning liikluseeskirjad võivad riigiti oluliselt erineda. Selleks, et sekeldustesse mitte sattuda, tee enne reisi kindlasti selgeks, millised reeglid külastatavates riikides kehtivad. Kas tead näiteks seda, milline märk tähistab Lätis asula algust? Hea võimalus põhiliste eeskirjade üle vaatamiseks on Euroopa komisjoni loodud telefonirakendus GoingAbroad.

Auto lisavarustus 

Kui paigaldad mugavamaks pakkimiseks oma autole katuseboksi või jalgrattaraami, tasuks vaadata, millised kindlustuskaitsed nendele kehtivad. Näiteks on reaalne, et hüvitatakse küll ootamatu ja ettenägematu välise mehaanilise jõu, loodusõnnetuse, vandalismi või tulekahju tagajärjel tekkinud, kuid mitte varguse tagajärjel tekkinud kahju. Katuseboksi sisu saab aga kaitsta pagasikindlustusega. Eestist on võimalik endale rentida ka täiskindlustusega katuseboks, millega ei pea varguse või õnnetusjuhtumi puhul midagi maksma.

Parkimine

Autoga reisimine on mugav, sest saab külastada paiku, kuhu turistid muidu ei satu. Küll aga võib juhtuda, et valitud külastuspaiga või öömaja juures ei ole parkimiskohta ning auto tuleb jätta eemale. Järelevalveta parklasse autot jättes ei tohiks masinas olevaid isiklikke asju nähtavale kohale unustada. Isegi pagasikindlustus ei kata öösel autosse nähtavale kohale jäetud esemete vargust. Samuti ei tohi isikliku järelevalveta sõidukisse jätta elektroonilisi seadmeid nagu näiteks fotokaamera või GPS-seade.

Ootamatud tervisehädad

Kui paketireise ostes mõtlevad inimesed rohkem sellele, millised tervisehädad või õnnetused neid sihtkohas ohustada võivad, siis autoga reisides ei teata sageli isegi ette, mis lõppsihtkohaks kujuneb. Siiski võib ka sellisel juhul reisil külmetuda, kukkuda või saada toidumürgituse. Välismaal võib aga ka väikese tervisehäda ravi osutuda väga kalliks. Seega on kasulik ka spontaansele reisile minnes alati sõlmida reisikindlustus, et ravikulud oleksid vajadusel kaetud.

Mida teha avarii korral?

Mida lõuna poole sõita, seda rohkem hakkavad reeglina tänava äärtes silma mõlgitud autod. Kui juhtub, et sinu enda auto on reisil ära rihitud, tasub võimalusel igast plekimõlkimisest teha pildid nii lähivaates kui ka ümbruskonda peale jättes. Oluline on alati teise osapoolega juhtunu kirjalikult fikseerida. Kindlasti soovitame kaasa võtta rahvusvaheliselt kasutusel olev liiklusõnnetuse teate vorm, mis tuleks sündmuskohal teise õnnetuses osalejaga korrektselt ära täita. Vajadusel tuleb pöörduda kohaliku politsei poole. Kui auto vigastused ei sega sõitmist, võib üldjuhul reisi jätkata ja kindlustusele teatamise ning auto remontimisega tegeleda koju jõudes.

Kui autoga ei ole võimalik edasi sõita, aitab autoabi masina lähimasse remondikohta pukseerida. Enne reisi tuleks üle kontrollida, kas kindlustusega kaasnev autoabi toimib kogu Euroopas. Nii autoabil kui ka kaskokindlustusel kehtivad välismaal seltsiti erinevad tingimused, mistõttu tuleks enda kindlustuspoliisidega enne reisi hoolikalt tutvuda.

Hilisemate probleemide vältimiseks tuleks alati teatada õnnetusest politseile ja tegutseda seejärel mundrikandja juhiste järgi. Tasub teada, et Euroopa riikides on erinevad seadused ja tavad, millest sõltub, kas politsei kohale kutsumine on kohustuslik.

Vajalikud dokumendid kaasa

Kui Eestis sõites ei ole vaja endaga kaasas kanda ei auto dokumente, juhilube ega ka kindlustuspoliisi, siis välismaale minnes ilma nendeta läbi ei saa. Veendu enne reisi, et auto ülevaatus, liikluskindlustus ning juhi dokumendid oleksid kehtivad kogu reisi vältel. Samuti soovitame alati kaasa võtta ka Rohelise kaardi, ehk rahvusvahelise vastutuskindlustuse tõendi. Kuigi Euroopa Liidu liikmesriikides ei ole roheline kaart kohustuslik, võib see siiski asjaajamist lihtsustada. Rohelise kaardi saab oma kindlustusseltsist tasuta tellida.

Varu piisavalt aega

Reisimarsruudi koostamisel uuri eelnevalt teele jäävate teeremontide kohta ja jäta piisav ajavaru võimalike seisakute ja ummikute jaoks, mis võivad nendes kohtades tekkida. Selliselt väldid liigset närvikulu ja võimalikust rabistamisest tekkivaid juhtumeid, mis võivad puhkuseplaanid sassi lüüa.

Seotud märksõnad: huvitavat lugemist
RMP auto koolitus

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Töösuhted nüüd ja sajand tagasi 03.08.2018

  Vastuseisust hoolimata on töösuhteid aina enam ja täpsemalt reguleerima hakatud. Kui võrrelda Eestis 1920ndatel kehtinud reegleid tänastega, siis tuleb tunnistada, et üldpõhimõtted on paljuski püsinud sarnastena.Esimesed töökaitseseadused võeti vastu Inglismaal 1802. aastal. Sellega seati sisse alaealistele puuvilla- ja villatööstuses 12-tunniline tööpäev ning keelati ära nende öötöö. Seni polnud harvad ka üle 16 tunni ulatunud vahetused.Vajaduse selgema reguleerimise järele tingis ka asjaolu, et tööle võeti väga noori lapsi, töötingimused olid rängad ning päevad pikad. See tõi omakorda üldised terviseprobleemid ning varajased invaliidistumised. Nii parandasid paljud riigid järgemööda töölisklassi töötingimusi selgete reeglite kehtestamisega.
  Loe edasi..

 • Austusväärsed töölised, paindlikud tootjad või võlurite majandus – milline on töö tulevik 01.08.2018

  Kas teeme tulevikus peamiselt juhutöid või elame maailmas, kus 5% inimestest toodab 60% lisandväärtusest? Maailm, kus meie töö ja oskuste eest hoolitseb värbamisfirma või ühiskond, kus müüme oma oskusi ise erinevate ülesannete täitmiseks? Mis on enim hinnas – kohanemisvõime, spetsialiseerumised või loomingulisus ja suhtlemisoskused?
  Loe edasi..

 • Tegevuspõhine eelarve kui innovatsioon avalikus sektoris 01.08.2018

  Iga euro tegevuspõhises riigieelarves on seostatud konkreetse elanikele või asutustele pakutava teenusega. Nii saame rohkem esile tõsta inimeste vajaduste täitmist ja tagada paremate teenuste osutamist. See aitab ka valitsusel paremini saavutada endale seatud eesmärke, kuidas Eesti elu paremaks muuta. Tegu on kogu maailmas silmapaistva innovatsiooniga avalikus sektoris, mille suurimad kasusaajad on Eesti elanikud.
  Loe edasi..

 • Mida tippjuhid päev otsa teevad? 23.07.2018

  Tippjuhtidesse suhtutakse sageli suure imetluse ja aukartusega. Kümnetesse miljonitesse ulatuv teenistus, sagedased reisid eralennukiga, mõjuvõim poliitikas – see ja palju muud tuleb pähe, kui mõelda näiteks Tim Cook’i või Jeff Bezos’i mõõtu juhtidele. Samas ununeb sageli, et globaalse haardega suurfirma igapäevane juhtimine on tegelikult vastutusrikas töö, sest tulemusi ootavad kliendid, investorid ja töötajad ning huvi tunneb ka meedia. Kui palju me aga tegelikult teame sellest, kuidas tippjuhid oma päevi sisustavad?
  Loe edasi..

 • Eestlane on saanud rikkaks, kuid raha kasvatamine nõuab veel õppimist 23.07.2018

  Eestlastel on raha rohkem, kui eales varem. Eraisikute pangakontodele on täna pargitud tublisti üle 7 miljardit euro. Summa on aastaga suurenenud nii umbes 10 protsendi jagu, mis näitab, et raha kipub lausa üle jääma.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
toopakkumised
Töövahendid
Naljanurk

Andke endast tööl alati 100%!
12% esmaspäeval
28% teisipäeval
35% kolmapäeval
20% neljapäeval
5% reedel

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
« August 2018 »
Tööpäevade arv kuus 22
Töötunde kuus 176
Riigipühad: 20.08

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Eesti Raudtee
 • Avatud Kool
 • epood
 • Dokumendinaidised
 

Merit Tarkvara

Koostööpartnerid
this content xxxindianporn.mobi
navigate to this site lime-torrents.org kickasstorrente.net
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
257354  Foorumi postitust
341  E-poe toodet
96  Koolitust
22235  Artiklit
52819  Registreerunud kasutajat
36234  Nädalakirja tellijat
33339  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017