10 lihtsat võimalust, kuidas oma äri ja heaolu edendada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Vaatleme tegevusi, mille peale võiks mõelda iga ettevõtja. Kui viite ellu neist kasvõi mõne, võib see olla määrava tähtsusega – mitte ainult teie äritegevusele, vaid ka tervise ja heaolu seisukohalt. 

1. Otsige mõttekaaslasi 

Ettevõtjaks olemisel on palju eeliseid, kuid tunne, et ollakse ühendatud ja võrku lülitatud, pole harilikult üks nendest. Üksinda töötamine võib kergesti tekitada eraldatustunde, mis omakorda mõjutab nii teie tööviljakust kui ka tervist.

Seadke eesmärgiks aktiivselt mõttekaaslastega suhelda. Liitudes mõne erialaorganisatsiooni või virtuaalse kogukonnaga, peletate üksindustunnet ning leiate koha, kust küsida nõu ja saada tuge. 

2. Pange oma ajale hind 

Ideaalses maailmas on päevas piisavalt aega nii oma tegemisteks kui ka teiste abistamiseks. Ent tegelikkuses on nõnda, et esmajoones peate hoolitsema oma toimetuste eest.

Kui avastate, et inimesed soovivad teiega pidevalt aru pidada ja teilt nõu saada, siis on käes aeg kehtestada nõustamistasu. Nõustamise eest ei pea tingimata küsima röövellikku hinda. Isegi sümboolse summa määramine võib püstitada piisava barjääri, mis pidurdab abipalvete pideva voo. 

3. Hoolige oma tervisest 

Uuringud tõestavad, et hea tervise ja tööviljakuse vahel on seos. Inimesel, kes sööb hästi ning leiab aega kehaliseks tegevuseks ja mediteerimiseks, on rohkem energiat. Ta on motiveeritum ja tulemuslikum kui see, kes nii ei käitu.

Nii vastuoluline kui see ka ei tundu, võib teie töö olla palju tootlikum, kui asendate nädalas kaks ja pool tundi tööajast kehaliste harjutustega. 

4. Delegeerige ülesandeid, mis otsest tulu ei too 

Tunnistada, et te ei suuda kõike ise teha või ei pea kõike ise tegema, võib tunduda allaandmisena. Ent tõsiasi on see, et ülesannete delegeerimine ja tööde sisseostmine on absoluutselt vajalik, kui soovite oma ettevõtet kasvatada.

Siia alla käivad kõik toimingud, mis ei vaja teie isiklikke teadmisi ja oskusi. Kõige lihtsam on lasta teha kellelgi teisel raamatupidamist ja teisi haldustöid. Sealt saate juba edasi minna. 

5. Muutke end internetis nähtavamaks 

Silmapaistvus võrgus on üks parim viis, kuidas oma mainet üles ehitada ja võimalikke kliente äri veebilehele meelitada. Pühendage iga päev teatud hulk aega, kasvõi 20 minutit, et reklaamida oma äri internetis veelgi paremini.

  • Kirjutage kasulikke blogipostitusi ja jagage neid oma jälgijatega sotsiaalmeedias.
  • Optimeerige veebisaiti ja toimetage selle sisu, et suunata otsingumootorist oma lehele rohkem liiklust.
  • Jälgige oma ettevõtte kohta veebis liikuvat infot. 

6. Investeerige parimatesse inimestesse, keda võite endale lubada 

Pange vastu kiusatusele valida töötajaid või vabakutselisi lihtsalt seepärast, et nende palkamine on kõige odavam. Saavutamaks pikas perspektiivis parimaid tulemusi, palgake parimad, keda endale lubada saate.

Valige professionaal, kelle edukas teenistuskäik on leidnud kinnitust, kes on osav suhtleja ja loomult leplik. Pidage silmas, et oskusi saab omandada, kuid isiksus ei muutu.

Samuti on oluline hinnata oma praeguseid töötajaid ja töövõtjaid objektiivselt. Kas nad on usaldusväärsed? Kas nende töö on järjepidevalt kvaliteetne? Ja kõige olulisem – kas nad aitavaid teie ärilisi eesmärke saavutada? 

7. Loobuge probleemsetest klientidest 

Ärge raisake väärtuslikku aega ega ressursse probleemsete klientide haldamisele ning teenindamisele. Uusi kliente hankides hinnake olukorda laiemalt. Klient, kes on valmis teie teenuste eest heldelt raha välja käima, on muidugi suurepärane. Ent kui tema haldamisele kulub palju ressursse, ei pruugi lisaraha seda väärt olla. 

Probleemsetest klientidest vabanedes võite keskenduda nendele klientidele, kes teie ajast ja piiridest lugu peavad. 

8. Võtke aega isiklikuks arenguks ja õppimiseks 

Kunagi ei teki sellist hetke, kus õppimine ja arenemine ei ole teile kasulik – olge te juba kui tahes edukas. See ei tähenda tingimata ametlikule haridusteele asumist. Te saate osa võtta konverentsidest ja töötubadest ning lugeda järjepidevalt enda valdkonna raamatuid ja blogisid.

Ehkki on kindlasti oluline olla kursis oma valdkonnas avaldatu ja toimuvaga, ärge jätke unarusse oma isiklikku arengut. Kunagi pole liiga hilja uute harrastuste või huvidega tegelemiseks. Mõlemad võivad soodustada tervislikku ja tasakaalukat eluviisi. 

9. Leidke vahendid oma tegevuse hõlbustamiseks 

Geniaalsed vahendid ei asenda rasket tööd. Ent just õige vahend võib märkimisväärselt hõlbustada neid igapäevategevusi, mis muidu teie aega kulutavad. Sel moel aega säästes võite pühenduda kasumit loovatele ülesannetele või projektidele. 

10. Pidage meeles, mis on tõeliselt oluline 

Ettevõtja elulaadi haardesse – pikad töötunnid, üksikasjade pärast muretsemine ja enese üleüldine kurnamine – on kerge takerduda. Kui masendus, vastumeelsus või ülekoormatus hiilivad ligi, tõmmake hinge ja mõelge, mis elus tõeliselt loeb.

Selle asemel et kulutada mõtteenergiat pingeallika peale, loetlege asju, mille eest olete tänulik. Sihiteadlik tänutunne suurendab üldist heaolu ja aitab võidelda depressiooniga.

Pühendage aega sellele, mida armastate, ning leidke aega perekonna ja sõprade jaoks. Mis teie ettevõttega ka ei juhtuks, perekond ja sõbrad on need, kes on teie elus olulised – nüüd ning edaspidi.
 

Artikkel on ilmunud veebiajakirjas mashable.com.

Allikas:  SEB Pank
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll