auto koolitus
Kolmapäev, 23. Mai
 

Et elulookirjeldus kandideerimisel jalgu ei jääks

Kas mõnikord tundub müstiline, et kuigi teatud ametikohale kandideerimine peaks minema kui lepase reega, saate eitava vastuse? Kogemust ju on, oskustest ka puudu pole, kuid ometi pole potentsiaalne tööandja teist vaimustuses. Olete varem mõelnud, et vahest jäävad teie positiivsed küljed teie CV varju? Kui irooniline see ka poleks, kuid nii nagu CV annab ülevaate te tugevustest, reedab see ka teie nõrkused. Juhime siinkohal tähelepanu väiksematele ja suurematele apsakatele, mis teid uuele töökohale kandideerides eriti halba valgusse võivad jätta.

Mitteametlik e-posti aadress

Kui teie e-posti aadress koosneb ainult teile arusaadavast tähtede ja numbrite kombinatsioonist või on tegu viitega hüüdnimele või lemmikasjale, siis tööle kandideerimiseks soovitame teha ametliku e-posti aadressi. See peaks sisaldama ainult teie nime. Oletame, et te nimi on Maarja Marjapuu või Tõnis Tõsine. Seega peaks e-posti aadressi algus olema maarja.marjapuu või tonis.tosine, millele järgneb meilidomeen. Igasugused marjakesed, musirullid ja kõvamehed jätavad teist vaid ebaküpse mulje. Sõltuvalt ametikohast võib sel olla erinev efekt. Mõnes kohas võite endast jätta lihtsalt rumala mulje, teises kohas aga vaadatakse, et teil pole täit arusaamist uue ametipositsiooniga kaasnevatest ootustest.

Familiaarne pilt

Olge kui fotogeeniline tahes, pilt CV-l peab olema ametlik. Seega, igasugused portreepildid, mis on välja lõigatud perekondlikke koosviibimisi, sõpradega peetud pidustusi või reisiemotsioone jäädvustavatelt fotodelt, võiksid jääda isikliku albumi kaante vahele. Investeerige tavalisse passipildi tegemisse või külastage professionaalset fotograafi. Nii saate pildi, mida on võimalik kasutada erinevates ametlikes kanalites mitu aastat.

Palgasoov

Kui töökuulutuses on märgitud, et kandideerimisel tuleb öelda ka oma palgasoov, tehke seda. Kindla numbri välja ütlemine võib tekitada esialgu ebakindlust. Äkki on see liiga madal? Või hoopis liiga kõrge? Soovitame öelda minimaalne summa, millega saaksite tagada endale rahuldava elatustaseme. Nii saate olla kindel, et ei raiska enda ega potentsiaalse tööandja aega. Vaevalt oleksite huvitatud tööst, kus palganumber ei vasta teie panusele, veel vähem, kui teie igakuised kulud ei saaks täies mahus kaetud.

Nõutud oskused

Kui töö tegemiseks on vajalikud teatud spetsiifilised oskused (keele või programmi valdamine, kogemus mingis valdkonnas jms), siis nende puudumisel pole mõtet kandideerida. Vastasel juhul tekitate frustratsiooni endale ja ka potentsiaalsele tööandjale. Ühtlasi ei tasu oma oskusi paremaks märkida, sest mõne aja möödudes kipuvad kõik puudujäägid välja tulema. Sellest võib tekkida suuri probleeme ning lõpplahendusena võid jääda ilma nii oma uuest töökohast kui kanda rahalist kahju erinevate trahvide näol.

Mõttetud oskused

Me kõik tahame end parimast küljest näidata, kuid liiga uljaks ei tasu ka minna. Märkides end Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või muu veebilehitseja või igapäevase kontoritarkvara edasijõudnud kasutajaks, on oht jätta endast ullikese mulje (kui te pole just programmeerija). Teiseks venitab see teie elulookirjelduse liiga pikaks ning lugeja ei pruugi teie tõeliste tugevusteni jõudagi.

Kirev kujundus

Kindlasti oled kuulnud soovitust, et teiste kandideerijate seas eristumiseks muutke oma CV kujundust. Mõte pole iseenesest halb, kuid soovitame jääda maitsekuse piiridesse. Katsetage erinevate värvide ja kirjatüüpidega, et oma tugevusi paremini esile tõsta, kuid liiga kreatiivsed lahendused võivad takistuseks saada. Kui kirev taust või hektiline paigutus takistab CV kiiret lugemist, pannakse see pigem kõrvale.

Vigane keelekasutus

Kirjavead võivad teist väga vale mulje jätta, eriti kui teete vigu endise tööandja nimes või erialastes terminites. Eks näpukaid tuleb ikka ette, kuid võtke arvesse, et värbaja peab läbi lugema veel kümneid avaldusi, mistõttu ei pruugi ta alati mõistev olla. Nimelt annab kirjavigadega CV aimu teie töödistsipliinist. Kui olete välja saatnud kehva keelekasutusega CV, siis järelikult ei keskendu te piisavalt või ei kontrolli oma tulemusi üle.

Kirjadele mitte vastamine

Mõnikord edastatakse pärast CV saamist teile e-kiri. Sisaldab see lisaküsimusi, prooviülesannet või eitavat vastust, vasta alati kirjale. Isegi, kui teil pole kohe midagi konkreetset öelda, öelge, et olete kirja kätte saanud ja vastake kindlaks kuupäevaks. Ka ametikohale mittesobivuse korral vastake tänusõnadega teavitamise eest. Iial ei või teada, millal teid sinna uuesti kandideerima kutsutakse. 

Seotud märksõnad: cv, eraisik
abiks aastaaruande koostajale

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Mida teha, et koju pääseda? 14.05.2018

  Kinnisasja omanikud peavad enamasti kokku puutuma naabritega ja nendega ka arvestama. Tihtipeale põrkuvad kinnisasjade kasutamisel naabrite huvid ja nägemused ning võib tekkida olukordi, mis sõbralikud suhted pea peale pööravad. Naabritevahelised vaidlused on &uum ...
  Loe edasi..

 • Lapsehoidja-koduabilisele makstavalt tasult tuleb maksud maksta 03.05.2018

  Riigikogu kiitis kolmapäeval, 2. mail 2018. a heaks välismaalaste seaduse muudatused, millega võetakse üle Euroopa Liidu õpi- ja teadusrände direktiiv, mis lihtsustab EL mittekuuluvatest riikidest pärit teadlaste ja üliõpilaste liikumist Euroopa Liidus.
  Loe edasi..

 • Elukoha müügi maksuvabastus 30.04.2018

  Tulumaksuga ei maksustata eluruumi, mida maksumaksja kasutas kuni võõrandamiseni oma elukohana. Seadus sätestab ka lisatingimuse, et maksuvabastus rakendub ainult ühele müügitehingule kahe aasta jooksul.
  Loe edasi..

 • Eluasemelaenu intresside mahaarvamine maksustatavast tulust remonditööde korral 25.04.2018

  Õiguskantsler on tuginevalt talle esitatud avaldusest saatnud maksu- ja tolliametile päringu seoses maksuhalduri praktikaga, et viimane ei aktsepteeri tulumaksuseadusest tulenevat õigust arvata maksustamisperioodi tulust maha eluasemelaenu intresse, kui laenu on kasutatud eluaseme remondiks ja töid on tehtud ehitusprojekti alusel.
  Loe edasi..

 • Kaval säästmisnipp: maksa kõigepealt endale 25.04.2018

  Nippe raha säästmiseks on mitmeid. Laenukool on aastate jooksul tutvustanud erinevaid võtteid ning täna laiendame oma arsenali veelgi. Vahest oled kuulnud meetodist "maksa kõigepealt endale"? Maailmas üha enam populaarsust koguv nipp on ideepoolest lihtne, ...
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
Merit iPhone
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
« Mai 2018 »
Tööpäevade arv kuus 22
Töötunde kuus 176
Riigipühad: 01.05 ja 20.05

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas teie ettevõttes tutvustatakse töötajatele juba uue isikuandmete kaitse üldmääruse nõudeid?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Pallas
 • RE Kinnisvara
 • olympic
 • Dokumendinaidised
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
255439  Foorumi postitust
353  E-poe toodet
87  Koolitust
22197  Artiklit
52723  Registreerunud kasutajat
36286  Nädalakirja tellijat
33470  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017