Metsaomanikud saavad ise registreerida metsateatist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

1. juulil jõustunud metsaseaduse muudatus võimaldab metsaomanikel lihtsustatud korras registreerida metsateatist e-metsateatise veebiteenuse kaudu. Loodud võimalus kõnetab eelkõige teadlikku metsaomanikku, kes kavandab uuendus- või harvendusraieid.

E-metsateatise registreerimise eelduseks on, et metsaomanik on avalikustanud metsaregistris olevad metsainventeerimisandmed e-metsateatise veebikeskkonnas. Seejärel on tal 30 päeva möödudes võimalik lihtsustatud korras metsateatist registreerida. "Loodud digirakendus vähendab oluliselt metsateatise menetlusaega," kommenteeris Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk. Teatise esitamisel saabub loetud minutite jooksul teave, kas kavandatud uuendus- või harvendusraie vastab õigusaktidest tulenevatele nõuetele või mitte. Vastuolude puudumisel metsateatis registreeritakse ning metsaomanik võib planeeritud tegevustega metsas alustada.

Samas ei kaotata võimalust esitada Keskkonnaametile e-metsateatisi ja paberkandjal teatisi, mida tasub esitada ka lihtsustatud menetluses tuvastatud vastuolude puhul – näiteks kaitsepiirangutega metsaaladele.

Metsaregistri avalik veebirakendus (register.metsad.ee) täieneb ka uuendusraiete teemakaardiga, mis võimaldab asjahuvilistel hinnata, millistel aladel on uuendusraied teoreetiliselt võimalikud. Vaikimisi kuvatakse kaardil kõik raieküpsed majandatavad metsad punase tooniga, mis ei tähenda, et neile on planeeritud raied või et luba raieteks on saadud. Teemakaart pakub võimaluse hinnata raieküpsete metsade paiknemist ning uuendusraiete toimumise tõenäosust lähiaastatel. Soovi korral saab naaber või muul moel seotud osapool oma huvide väljendamiseks aegsasti metsaomanikuga ühendust võtta.

Allikas:  Bioneer

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll