Raamatupidajate sugiskonverents 2017
Kolmapäev, 18. Oktoober
 
Küsin
19.06.2017 11:59

Kasutatud sõiduauto ostmine ilma KM-ta (edasimüügiks)

Tere,

ostsin edasimüügi eesmärgil kasutatud sõiduauto hinnaga 5000€. Sellele hinnale KM ei lisandunud, sest müüja rakendas KMS par 41.
Selle sama auto kohta sain ka transpordi arve hinnaga 450+KM90=540€. See transpordi arve tuli teiselt ettevõttelt, mitte auto müüjalt.

Siit siis minu küsimused. KAs transpordi arvelt tohin sisendKM arvestada?

Kui müün auto eraisikule hinnaga 6000€. Siis ostjale esitangi arve summas 6000€, arvele märgin viite KMS par 41-le. Arvele käibemaksu ei näita. Kuid arvestan müügi käibemaksuks 166,67€ (5000€ auto + 1000€ kasum, mille hulgas on 166,67€ müügiKM). Kas saan õigesti aru?

Või pean ma auto hinna sisse arvestama ka selle transpordi?

Sai natuke segane seletus, kuid ehk keegi, kes on asjaga kokku puutunud, saab küsimusest aru... :)

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

vaatleja
20.06.2017 17:19
Re: Kasutatud sõiduauto ostmine ilma KM-ta (edasimüügiks)
Erikorra olemus on marginaali maksustamine, st maksustatakse üksnes maksukohustuslase poolt kauba hinnale lisatud osa. Kauba edasimüügi tehingu maksustatav väärtus on kauba müügi- ja ostuhinna vahe (marginaal), mida on vähendatud selles sisalduva käibemaksu võrra (KMS § 41 lg 3). Kuna marginaal on brutosumma ja sisaldab käibemaksu, tuleb see käibe maksustatava väärtuse leidmiseks jagada 1,20-ga. www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/kaibemaksuseaduse-selgitused/maksustamise-erisatted#18.4

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Küsin
26.06.2017 14:03
Re: Kasutatud sõiduauto ostmine ilma KM-ta (edasimüügiks)
Tänan, vaatleja.

Kuid põhirõhk oli sellel, et kas auto transpordi maksumus tuleb ka nö auto soetushinda arvestada ja arvesse võtta edasimüügil...

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Ell
26.06.2017 15:38
Re: Kasutatud sõiduauto ostmine ilma KM-ta (edasimüügiks)
Soetusmaksumuseks on vara omandamisega seotud kulud (sh ka transpordikulu). Seega, kui auto soetamisega kaasnes transpordikulu (ilma milleta ei oleks antud autot võimalik soetada) siis jah, tuleb soetusmaksumuse hulka lugeda ka auto transpordi maksumus.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus


Lisa vastus 

Lisa uus teema
Nimi  * 
Pealkiri  
Sisu  *
 
   
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
248883  Foorumi postitust
348  E-poe toodet
86  Koolitust
22394  Artiklit
51556  Registreerunud kasutajat
35669  Nädalakirja tellijat
32940  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017