auto koolitus
Pühapäev, 27. Mai

*
31.10.2017 12:30

Kulude hüvitamine MTÜ liikmele

Tere!

MTÜ liige käis esinemas seoses koolitusega. Missuguse dokumendi peaks vormistama, et MTÜ-l oleks õigus talle sõidukulud hüvitada?
Kas see liige tuleb võtta koolituse ajaks TÖR-i vabatahtlikuna?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

ka küsimus hüvitamisest
31.10.2017 15:36
Re: Kulude hüvitamine MTÜ liikmele
Ma küsiksin ka lisaks. Vabandan, kui kaaperdan teise inimese teema. Näiteks kui korteriühistu üldkoosolek on otsustanud juhatajale mitte tasu maksta (juhataja enda soov siis ilmselt oli selline, et tema 2 korterit vabastataks hoopis KÜ hoovi koristamise eest makstavast tasust ja jagada kogu summa teiste korterite peale, kajastades koristajale makstav summa igakuisele arvetel eri reana). Kas see on seadustega kooskõlas nii, et mingeid maksukpohustusi sellest ei teki või siiski tuleks sellelt hüvituselt maksta riigile ka makse (kas pole tegu näiteks erisoodustusega?) Võin ma raamatupidajana rahumeeli teha nii nagu üldkoosolek on otsustanud või kuidas ma peakin käituma? Olen algaja ja ei tea kuidas KÜ-s tavaliselt asjad käivad. Kas sellist hüvitist tuleb märkida hiljem ka aastaaruandesse või mitte? Seal on mingi lisa, kus on kirjas juhatusele makstavad tasud ja hüvitised.

Kaire.
31.10.2017 16:22
* (31.10.2017 12:30) kirjutas:
Tere!

MTÜ liige käis esinemas seoses koolitusega. Missuguse dokumendi peaks vormistama, et MTÜ-l oleks õigus talle sõidukulud hüvitada?
Kas see liige tuleb võtta koolituse ajaks TÖR-i vabatahtlikuna?

MTÜ tavaliikmele ei saa vormistada lähetust (v.a spordilähetus) ega maksta maksuvabalt isikliku sõiduauto kasutamise hüvitust. Küll aga saab kuludokumendi alusel hüvitada ühingu kasuks tehtud kulud. Selliseks kuluks ei või olla isiklikku sõiduautosse ostetud kütus, kuid hüvitada võib bussipileti, taksoarve vms, kui sõit oli vajalik MTÜ põhikirjaliste eesmärkide täitmiseks.

Kaire.
31.10.2017 16:27
ka küsimus hüvitamisest (31.10.2017 15:36) kirjutas:
Ma küsiksin ka lisaks. Vabandan, kui kaaperdan teise inimese teema. Näiteks kui korteriühistu üldkoosolek on otsustanud juhatajale mitte tasu maksta (juhataja enda soov siis ilmselt oli selline, et tema 2 korterit vabastataks hoopis KÜ hoovi koristamise eest makstavast tasust ja jagada kogu summa teiste korterite peale, kajastades koristajale makstav summa igakuisele arvetel eri reana). Kas see on seadustega kooskõlas nii, et mingeid maksukpohustusi sellest ei teki või siiski tuleks sellelt hüvituselt maksta riigile ka makse (kas pole tegu näiteks erisoodustusega?) Võin ma raamatupidajana rahumeeli teha nii nagu üldkoosolek on otsustanud või kuidas ma peakin käituma? Olen algaja ja ei tea kuidas KÜ-s tavaliselt asjad käivad. Kas sellist hüvitist tuleb märkida hiljem ka aastaaruandesse või mitte? Seal on mingi lisa, kus on kirjas juhatusele makstavad tasud ja hüvitised.

Selline kulude ebaproportsionaalne jagamine peab olema sätestatud ühistu põhikirjas. Vastasel korral võib maksuamet lugeda juhatuse liikme vabastamist hoovi koristuse eest tasumisest erisoodustuseks ja maksustada seda vastavalt.

ka küsimus hüvitamisest
31.10.2017 16:39
Aitäh, Kaire.

L
13.02.2018 11:26
Vabandan ka teise teema kaaperdamise eest.
Aga kui on selline ettepanek KÜ'lt, et ühistu liikmetelt koguda koristustasu ja üks kindel korteri omanik tegeleb koridori koristamisega ning kommunaalarvel teha temale tasaarveldus kogutud raha ulatuses. Nt on iga korteri arvel 2€ koristustasu, kokku tuleb arvetelt maja peale nt 20€ koristustasu. Koristava korteri kogu kommunaalarve 21€ (sh. 2€ koristustasu), lisada arvele tasaarveldus -20€, tema peab tasuma ühistule 1€ oma kommunaalarve eest. Kuna arved võivad olla väiksemad kui 21€, siis võib antud korteri arve minna selliselt ka nt. -1€
Kas selliselt toimetades on ok?
Mina kaldun arvama, et ei ole ok.. kuidas siis oleks mõistlik teha? See koristuse summa on nii pisike..

Kris
13.02.2018 11:43
Ei, see ei ole OK (maksuameti seisukohast). Tasaarveldamine iseenesest on OK, aga töö tegemine ükskõik kui väikese summa eest on siiski töö tegemine ning tuleb maksustada vastavate maksudega (kinni pidada tulumaks ja deklareerida muud palgamaksud, lisanduv kulu ca 14-15 eurot).
Kuidas siis oleks mõistlik teha ... ilmselt tulebki igal korteril koristajale münt pihku anda ja ühistu raamatupidamine vaikib sellel teemal.

Mo
13.02.2018 12:21
Kris, mina isiklikult ei tahaks olla ei selle mündi pihku andja ega saaja. No ei sure keegi näljapaistetusse kui ametlikult koristajale palka maksta.

Kris
13.02.2018 12:43
Mo, ma isiklikult arvan samamoodi, aga elukogemuse pealt pakun, et vähemalt pooled kodanikest (iroonia?) kannavad riigi peale kauna ja lihtsalt põhimõtte pärast ei ole nõus mingeid makse maksma ükskõik kui suur või väike see summa ka oleks.

Jutik
14.02.2018 22:49
Lp.L Kas Te kujutate ette,kuidas see arve välja näeb,kui kõik kommunaalteenused ja hooldustasud, remondid - iga kuu miinusega. Milleks teil raamatupidamises sellist soperdust vaja on?

L
15.02.2018 10:29
No ei olegi vaja, sellepärast siia ju tulingi,ei?!

Lisa vastus 

Lisa uus teema
Nimi  * 
Pealkiri  
Sisu  *

Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704