MTU
Pühapäev, 22. Aprill
 
marin
04.04.2018 20:04

põhivara hindmaine

Bilansis põhivara, amorti arvestatud, kõik remont on läinud kuludesse, kas siis kui nüüd lasen vara ära hinnata, kuna jääkmaksumus imeväike ja vara väärtus oluliselt suurem....mis kande siis raamatupidamises teen....Ei loe RTJ 5 välja
Kas käib läbi kasumiaruande?
tänud

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

//
04.04.2018 20:34
Re: põhivara hindmaine
Materiaalset põhivara üles hinnata ei saa. Ümberhindamine on lubatud kinnisvarainvesteeringute puhul.

Selleks, et Eestis saaks ettevõte kajastada põhivara ümberhindluse meetodil, peab ta valima enda raamatupidamise arvestuspõhimõteteks IFRSi

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

marin
Teisipäev, 10:24
Re: põhivara hindmaine
Kui osutan transporditeenust ja olen oma autole teinud põhjaliku remondi. Kogu remont on kuludesse kantud. Kas saan nüüd hindamisakti põhjal reservide kaudu suurendada omakapitali osa. Mis kandega?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

?
Teisipäev, 10:48
Re: põhivara hindmaine
no vastati juba, et põhivara üleshinnata ei saa. Mis reservidest sa räägid? Mis puutub reservidesse hindamisakt?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

algataja
Teisipäev, 10:54
Re: põhivara hindmaine
kas isegi IFRS i järgi?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

rtj5
Teisipäev, 12:55
Re: põhivara hindmaine
Parendused, remont ja hooldus
31. Hilisemate parendustega seotud kulutused lisatakse materiaalsete põhivarade soetusmaksumusele ainult juhul kui need vastavad materiaalsete põhivarade mõistele ja vara
bilansis kajastamise kriteeriumitele (sh tõenäoline osalemine tulevikus majandusliku kasu tekitamisel). Jooksva hoolduse ja remondiga kaasnevad kulutused kajastatakse perioodikuludes. (SME IFRS 17.7)
32. Juhul kui materiaalsete põhivarade objektil vahetatakse välja mõni komponent, lisatakse uue komponendi soetusmaksumus objekti soetusmaksumusele juhul kui see vastab materiaalsete põhivarade mõistele ja vara bilansis kajastamise kriteeriumitele. Asendatav komponent kantakse bilansist maha isegi juhul kui see ei olnud eelnevalt eraldi komponendina arvel. Juhul kui asendatava komponendi algne soetusmaksumus (ja sellest tulenevalt tänane bilansiline jääkmaksumus) ei ole teada, võib seda hinnata, lähtudes antud komponendi tänasest soetusmaksumusest, arvestades maha hinnangulise kulumi. (SME IFRS 17.6, 17.7)
Näide RTJ5 www.rahandusministeerium.ee/et/easb/aruandluskorraldus

Isegi kui vana sõiduk on korralikult remonditud, ei tähenda veel seda, et sõiduki turuväärtus tõusis.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Muhkus
Teisipäev, 13:01
Re: põhivara hindmaine
? (Teisipäev, 10:48) kirjutas:
no vastati juba, et põhivara üleshinnata ei saa. Mis reservidest sa räägid? Mis puutub reservidesse hindamisakt?

Mida sa esitad palju "lolle" küsimusi?
marin on lihtsalt kuulnud, et sellised sõnad on raamatupidamises olemas ja üritab nüüd aastaaruannet kokku saada...

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Khmmm
Teisipäev, 16:07
Re: põhivara hindmaine
rtj5 (Teisipäev, 12:55) kirjutas:


Isegi kui vana sõiduk on korralikult remonditud, ei tähenda veel seda, et sõiduki turuväärtus tõusis.

Kui vana sõidukit remontida, siis see võib tegelikult ka tõsta turuväärtust, juhul kui müügiks läheb. ;-)

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

:)
Teisipäev, 19:35
Re: põhivara hindmaine
Khmmm (Teisipäev, 16:07) kirjutas:
rtj5 (Teisipäev, 12:55) kirjutas:


Isegi kui vana sõiduk on korralikult remonditud, ei tähenda veel seda, et sõiduki turuväärtus tõusis.

Kui vana sõidukit remontida, siis see võib tegelikult ka tõsta turuväärtust, juhul kui müügiks läheb. ;-)

võib tõsta turuväärtust jah, aga bilansiline maksumus on ikka midagi muud ja see ei suurene vastavalt turuväärtusele. Tõenäoliselt on lihtsalt masinale tavapärast remonti/hooldust tehtud. Kui oleks olnud mingi suurem kapremont, siis oleks ehk varem sellele mõeldud, et see remondisumma põhivarana arvele võtta.
Hindamisaktiga küll ei saa vara väärtust suurendama hakata.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus


Lisa vastus 

Lisa uus teema
Nimi  * 
Pealkiri  
Sisu  *
 
   

Merit iPhone

Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
254820  Foorumi postitust
350  E-poe toodet
72  Koolitust
22226  Artiklit
52640  Registreerunud kasutajat
36248  Nädalakirja tellijat
33440  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017