auto koolitus
Kolmapäev, 20. Juuni
 
Eda
13.03.2018 10:55

Päevaraha suurus

Tegemist ühepäevase töölähetusega Soome.
Firma ostab laevapileti, milles on kaks söögikorda kokku summas 35€. Seadusega lubatud päevaraha suurus on 22,37-50€, mida võib vähendada kuni 70%.
Kui suur peaks päevaraha olema antud juhul? Kas 50-35=15€. Kas ma pean lähtuma sööide maksumusest või võin lihtsalt 50% vähendada päevaraha suurust? Ma mõtlen, et ei tekiks maksuriski erisoodustuse näol.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

?
13.03.2018 13:16
Re: Päevaraha suurus
Laeval viibime pole lähetuskoht.
Töölähetuse määruse § 4 lõike 4 kohaselt võib (ei pea) tööandja välislähetuse päevaraha määra vähendada kuni 70 protsenti, kui lähetuskohas viibimise ajal tagatakse lähetatule tasuta toitlustamine.

Muidu arvestus käib nii:
50 x 70% = 35
50 - 35 = 15 (50-70%)

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

:)
13.03.2018 14:27
Re: Päevaraha suurus
tegelikult peaks siis olema tagatud kolm söögikorda, et oleks õigus kogu lubatud ulatuses lähetuse rahasid vähendada.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Eda
13.03.2018 19:00
Re: Päevaraha suurus
Lähetus koht ei olnuki laev! Vaid tegemist oli ühepäevase lähetusega Soomes asuvasse ettevõttesse.
Mind huvitas millist rolli mängib siin piletil toodud söögiraha 35€.
Kas ma võin päevaraha vähendada näiteks 50%, mis teeb 25€ päevarahas. Ega sellisel juhul ole 10€ osas tegemist erisoodustusega?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

:)
13.03.2018 19:03
Re: Päevaraha suurus
(4) Tööandja võib välislähetuse päevaraha määra vähendada kuni 70 protsenti, kui lähetuskohas viibimise ajal tagatakse lähetatule tasuta toitlustamine.

Sisuliselt on siin vaidlusekoht. Lähetuse koht pole laev.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Eda
13.03.2018 19:03
Re: Päevaraha suurus
Tahaks lisada esimesele vastajale, et lähetuse alla läheb ka sõit lähetuse kohta ja tagasi. Miks ei või siis toitlustus olla laevas!

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

xxx
13.03.2018 19:09
Re: Päevaraha suurus
Erafirmas võib päevaraha maksta ka ainult 22,37. Pole mingit vähendamist vaja teha.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Eda
13.03.2018 19:17
Re: Päevaraha suurus
Mind ikkagi huvitab see 35€ laevapiletil olev söögiraha probleem, näen siin maksuriski, kuid samas ongi päevaraha ju mõeldud söögiks, seega ei saa ma ju täit meie poolt ettenähtud 50€ maksta. Aga kui ma võtan selle 35€ maha, siis töötaja võib-olla ei saa 15€ lõunat söödud?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

.
13.03.2018 19:24
Re: Päevaraha suurus
9. Kas hommikusöök hotellis, hommiku- ja/või õhtusöök laeval on erisoodustus või muu lähetusega seotud kulu?

Toitlustamine hotellides, lennukites ja laevades on väljakujunenud tava. Hommikusöök hotellis on tavapäraselt toa maksumuse hulgas, ilma et söögi hind oleks eraldi teada, mistõttu loetakse kogu summa kulude hüvitamisel majutuskuluks. On majutusasutusi, kes näitavad arvetel eraldi nii majutuse kui ka hommikuse toitlustamise kulusid, kuid samas ei ole võimalik majutust osta ilma hommikusöögita, see tähendab, et majutuse hind ei sõltu sellest, kas majutust sooviti hommikusöögiga või ilma. Sellisel juhul loetakse hommikusöök majutuskulude piirmäära sisse ja selle ulatuses ei maksustata erisoodustusena. Arvete sel viisil esitamine on üldiselt tingitud sellest, et antud riigis on majutusteenusel ja toitlustamisel erinev käibemaksumäär ning arve väljastaja on kohustatud need summad arvel eraldi välja tooma.

Analoogselt hommikusöögiga hotellis ei maksustata toitlustamist lennukis või laeval, kui toitlustamine kuulus piletihinna sisse, olenemata sellest, kas toitlustamist sooviti või mitte.

Juhul, kui toitlustamine telliti lisaks, osteti pardal, on selle hüvitamine tööandja poolt erisoodustus. Kui soovitakse hüvitada eelnimetatud toitlustamise kulud, tuleb nende summade võrra vähendada vastavate päevade välislähetuse päevaraha – see tähendab, kui toitlustamise hüvitamise kulu ja makstud päevaraha kokku ei ületa välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära, siis ei teki maksukohustust. Maksustamise seisukohalt ei ole vahet, kas hüvitatakse välislähetuse päevaraha asemel dokumentaalselt tõendatud toitlustuskulud või makstakse päevaraha, oluline on maksuvaba piirmäär. Töölepingu seaduse § 40 lg 2 kohaselt on töötajal õigus saada välislähetusel viibides päevaraha. www.emta.ee/et/tulu-kulu-kaive-kasum/kinnipeetud-tulumaks/lahetused/toolahetusega-seotud-kusimused-ja-vastused

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Eda
13.03.2018 21:15
Re: Päevaraha suurus
Aitähh, viimasele vastajale. Lõpuks sain oma küsimusele vastuse.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus


Lisa vastus 

Lisa uus teema
Nimi  * 
Pealkiri  
Sisu  *
 
   
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
256172  Foorumi postitust
352  E-poe toodet
82  Koolitust
22353  Artiklit
52737  Registreerunud kasutajat
36237  Nädalakirja tellijat
33383  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017