auto koolitus
Kolmapäev, 20. Juuni
 
küsija
09.06.2018 20:48

2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks

kui isikul on põhitöökohal ,kes arvestab mv tulu,palgata puhkus pool kuud ja haigusleht pool kuud ja teisel töökohal on töötasu väljamaks, mille kohta töötaja toob tõendi põhitöökohale, kas siis põhitöökoht võib maksta sotsiaalmaksu 155,10 miinus teise tööandja sots,maks miinus haiguspäevad. Tänud vastamast.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

.
09.06.2018 22:33
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
Jah, saab arvestada teise töökoha poolt tasutud sotsmaksu.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

Karin
10.06.2018 09:18
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
Sots maksu arvestatakse ikka tegelikukt väljamakselt.
Ainuke asi, mis ei pea arvestama, kui on teise tööandja tõend on see, kui teenitud bruto on väiksem, kui 470 ei pea maksma vähemalt miinimumi.

Seega ei miskit maha arvutamist vaid tegelitult brutolt sots

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

keskus
10.06.2018 12:22
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
Kumb on nn PÕHITÖÖKOHT?
kas sellise otsuse teeb töötaja ise?
ega ometi 2 tööandjat hakka omavahel asju klaarima? nonsenss

Sotsmaks on 33% ja muud ei midagi.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

.
10.06.2018 12:32
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
keskus (10.06.2018 12:22) kirjutas:
Kumb on nn PÕHITÖÖKOHT?
kas sellise otsuse teeb töötaja ise?
ega ometi 2 tööandjat hakka omavahel asju klaarima? nonsenss

Sotsmaks on 33% ja muud ei midagi.

Loe seadust.
Kui teisest töökohast on tõend väljamakse kohta ja põhitöökohas väljamakse sel kuul puudub, siis ei pea põhikohas tasuma SM kuumääralt, võetakse arvesse teises töökohas tasutud SM.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

keskus
10.06.2018 14:33
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
no ja mis siis juhtub kui need ettevõtted omavahel ei suhtle või õigemini neil polegi kohustust mingeid TÕENDEID väljastada? sotsmaksu maksavad mõlemad ettevõtted 33% nii nagu seadus ette näebja ongi OKITOKI

Ja üleüldse on nüüd range isiklike andmete kaitse seadus, mis ei lubagi anda töötaja palgaandmeid kellelegi kolmandale isikule.
Loe seda seadust ka!!!

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

.
10.06.2018 14:45
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
Misajast peaks töötaja teatama mitu töökohta tal on?
Misajast peab töötaja määrama endale mingit põhitöökohta mitme võrdse tööandja puhul (koristajad,kullerid jt)?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

?
10.06.2018 16:14
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
keskus (10.06.2018 14:33) kirjutas:


Ja üleüldse on nüüd range isiklike andmete kaitse seadus, mis ei lubagi anda töötaja palgaandmeid kellelegi kolmandale isikule.
Loe seda seadust ka!!!

Viita, kus see kirjas on, et töötajal endal on keelatud ise enda kohta andmeid jagada?

Tsiteeri | Ebasobiv postitus

:)
11.06.2018 08:11
Re: 2 tööandjaga töötaja sotsiaalmaks
keskus (10.06.2018 14:33) kirjutas:
no ja mis siis juhtub kui need ettevõtted omavahel ei suhtle või õigemini neil polegi kohustust mingeid TÕENDEID väljastada? sotsmaksu maksavad mõlemad ettevõtted 33% nii nagu seadus ette näebja ongi OKITOKI

Seadus näeb ette, et nt tasustamata puhkuse korral, kui väljamakseid ei tehta, maksab tööandja, kellele on esitatud TMvaba summa arvestamiseks avaldus, sotsmaksu siiski kuumääralt 155,10 eurot (või proportsionaalse osa sellest).
Kui teiselt tööandjalt tuuakse tõend SM tasumise kohta, võib esimene tööandja maksta vähem.

(2) Sotsiaalmaksu makstakse töötajale või ametnikule kuu eest makstud tasult, kuid mitte vähem kui käesoleva seaduse §-s 21 nimetatud kuumääralt.

(21) Mitme tööandjaga töö- või teenistussuhtes oleva isiku eest maksab sotsiaalmaksu vähemalt käesoleva seaduse §-s 21 nimetatud kuumääralt tööandja, kes tulumaksu kinnipidamisel arvestab maksuvaba tulu tulumaksuseaduse § 42 lõigete 1 ja 2 kohaselt.

(22) Kui maksuvaba tulu arvestaval tööandjal on tõend samal maksustamisperioodil isikule teise tööandja makstud tasu kohta, võib ta nimetatud isiku eest sotsiaalmaksu maksta kuumäära ja teise tööandja makstud tasu vahelt, kuid vähemalt summalt, mille ta isikule kuu eest on maksnud. Isik on kohustatud maksuvaba tulu arvestavale tööandjale esitama uue tõendi tasu saamisele järgneva kuu viiendaks kuupäevaks, kui teise tööandja makstud tasu suurus erineb viimati esitatud tõendil märgitust.

Tsiteeri | Ebasobiv postitus


Lisa vastus 

Lisa uus teema
Nimi  * 
Pealkiri  
Sisu  *
 
   
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
256127  Foorumi postitust
352  E-poe toodet
80  Koolitust
22350  Artiklit
52736  Registreerunud kasutajat
36242  Nädalakirja tellijat
33390  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017