aastaaruanne 2017
Laupäev, 16. Detsember
 

Spordikulud vabastatakse erisoodustusmaksust

Alates 1. jaanuarist 2018 ei maksustata erisoodustusena töötaja tervise edendamiseks tehtud kulutusi 100 euro ulatuses kvartalis. Maksuvabad ei ole siiski kõik sportimisega ja tervise edendamisega seotud kulud, vaid ainult teatud osa neist.

Veel samal teemal

Erisoodustusena ei maksustata osavõtutasu avalikust rahvaspordiüritusest (nt jooksu-, ratta- või suusamaraton). Avalikeks rahvaspordiüritusteks loetakse neid ürituste sarju ja üksiküritusi, kus on võimalik osaleda kõikidel soovijatel. Nende hulka ei loeta aga ettevõttesiseseid spordipäevi. Osavõtutasu võib olla nii töötaja kui ka ettevõtte võistkonna kohta.

Maksuvabastus nähakse ette ka sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega otseselt seotud kulutustele. Sportimis- ja liikumispaiga all peetakse silmas näiteks avalikke ning ettevõttesiseseid spordiklubisid, mille kasutamisega seotud kulud töötaja eest kantakse või töötajale kuludokumendi alusel hüvitatakse. Ettevõttesisese spordiklubi all mõeldakse ka näiteks töötajate poolt loodud mittetulundusühingut, millele makstakse liikmetasu, mille arvelt kantakse liikmete sportimiskulud. Sportimis- või liikumispaiga kasutamisega seotud kulutustele alla ei lähe aga spordivahendite, -riiete ega -jalanõude kulutused.

Erisoodustusmaksu ei pea tasuma ka tööandja olemasolevate spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavate kulutuste pealt. Näiteks kui tööandja on teinud töötajatele jõusaali, saab jõusaali ülalpidamisega seotud otseseid kulutusi (nt kommunaalkulud, koristamise kulud, remondikulud) tasuda erisoodustusmaksuta maksuvaba piirmäära ulatuses. Maksuvabalt ei ole lubatud hüvitada aga investeeringuid, nagu näiteks uute seadmete ostmine jõusaali või jõusaali laiendamine. 

Lisaks eelnevalt väljatoodud spordikuludele laieneb maksuvabastus ka taastusravi teenustele, mille hulka kuuluvad taastusarsti, füsioterapeudi, tegevusterapeudi, kliinilise logopeedi ja kliinilise psühholoogi teenused. Neid teenuseid ei maksustata erisoodustusena vaid juhul, kui neid osutab vastava kutse omandanud spetsialist. See tähendab, et tööandja peab kontrollima teenuse osutajate tausta. Taastusarst on tervishoiutöötaja ning tööandja saab teda kontrollida tervishoiutöötajate registrist. Teistel teenuse osutajate puhul saab kutsetunnistuse olemasolu kontrollida kutseregistrist. Kui kutsetunnistus puudub, siis ei saa kulutusi erisoodustusmaksuta hüvitada.

Tervise edendamise kulutustest ei maksustata erisoodustusena ka ravikindlustuslepingu kindlustusmakset. See tähendab, et edaspidi on tööandjal võimalus maksuvabalt hüvitada ka eraravikindlustust.

Tööandjal on lubatud eelnevalt nimetatud kulutusi maksuvabalt tasuda vaid juhul, kui seda võimaldatakse kõikidele töötajatele. Samas on tööandjal võimalik otsustada, kas, milliseid kulutusi ja millises ulatuses töötajatele hüvitada.

Hüvitise saaja ja suurus

Kõikide loetletud kulude peale kokku on maksuvaba piirmäär ühe töötaja kohta 100 eurot kvartalis. Kui 100 eurot ühes kvartalis ära ei kasutata, siis ei ole võimalik seda edasi kanda järgmisse perioodi. Samuti ei ole lubatud ühe töötaja piirmäära üle kanda teisele töötajale. Kui töötaja töötab mitme tööandja juures, on igal tööandjal õigus tasuda töötaja tervise edendamisega seotud kulutusi maksuvabalt 100 euro ulatuses kvartalis.

Eelnevalt loetletud kulutusi saab maksuvabalt hüvitada mitte ainult töölepingu alusel töötavatele inimestele, vaid ka näiteks juhatuse ja nõukogu liikmetele ning töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel tööd tegevatele inimestele.

Kulude deklareerimine

Kui tööandja kasutab tervise- ja spordikulude erisoodustusmaksu vabastust, tuleb tehtud kulutuste kohta esitada maksu- ja tolliametile deklaratsioon hiljemalt 1. veebruariks. Vormil INF 14 tuleb tööandjal märkida töötajate tervise edendamiseks tehtud maksuvabade kulutuste summa. Lisaks tuleb näidata töötajate arv, kellele on aasta jooksul neid kulutusi erisoodustusmaksuta hüvitatud. Maksuvaba piirmäära ületav summa deklareeritakse vormil TSD lisa 4.   

tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Mitme töölepingu puhul saab maksuvaba tulu maha arvata üks tööandja 15.12.2017

  Õiguskantsleri on andnud hinnangu maksumaksja küsimusele, milles viimane seadus kahtluse alla tulumaksuseaduse § 42 lõike 2 uue maksuvaba tulu arvutamise korra kooskõla põhiseadusega ja üldiste maksustamise põhimõtetega.
  Loe edasi..

 • Sõiduautodega seotud käibemaksuarvestus 14.12.2017

  Kõigi artiklis esitatud seadusesätete selgitamisel peetakse sõiduautode all silmas üksnes sõiduautosid käibemaksuseaduse tähenduses, milleks on sõidukid, mille parameetrid vastavad seaduse § 2 lõike 12 määratlusele. Nimetatud sätte järgi loetakse sõiduautoks M1-kategooria sõiduk, mille täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja millel lisaks juhiistmele ei ole rohkem kui kaheksa istekohta.
  Loe edasi..

 • Osaliselt maha arvatud sisendkäibemaksu korrigeerimine 14.12.2017

  Kui ettevõtja käibemaksukohustuslaste registrist kustutatakse ja tal on veel võõrandamata põhivara, mille sisendkäibemaksu korrigeerimise periood ei ole lõppenud, siis peab ta registrist kustutamise kuu käibedeklaratsioonis tegema selle põhivara sisendkäibemaksu viimase korrigeerimise, võttes seejuures arvesse kogu korrigeerimisperioodi lõpuni jäänud ajavahemiku.
  Loe edasi..

 • Maksuvaba tulu alates 1. jaanuarist 2018 ja makstavad hüvitised 12.12.2017

  2018. aasta toob suurele osale inimestest kaasa maksuleevenduse, kui maksuvaba tulu määr ühes kuus kerkib 500 euroni. Muudatusega kaasnevad mitmed tingimused, millega on vaja arvestada ja millega mitte kursis olemine võib tuua kaasa hoopis tulumaksu juurde maksmise 2019. aastal ...
  Loe edasi..

 • Mida on vaja teada III samba ja tulumaksuseaduse muudatusest 12.12.2017

  Uuest aastast hakkab kehtima tulumaksuseaduse muudatus, mis ei muuda küll III samba üldiseid maksureegleid, kuid on tekitanud küsimusi sisse- ja väljamaksete maksustamisest. Toome välja viis olulist aspekti, mida tähele panna III samba maksustamisest.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
Kaibemaksu raamat
Töövahendid
Naljanurk


Uusrikas tuleb Singapurist komandeeringust ja näitab raamatupidajale arveid.
"Aga mis astronoomiline summa see on?" küsib raamatupidaja.
"Hotelliarve," vastab uusrikas.
"Aga miks oli kolmeks päevaks vaja kogu hotell kinni panna?"
"Ei mäleta."

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Detsember 2017 »
Tööpäevade arv kuus 19
Töötunde kuus 152
Riigipühad: 24.12, 25.12 ja 26.12

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kuidas lähete sel aastal vastu uuele aastale?
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • LeapIN
 • estanc
 • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
250816  Foorumi postitust
356  E-poe toodet
93  Koolitust
22760  Artiklit
51993  Registreerunud kasutajat
35927  Nädalakirja tellijat
33178  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017