swedbank gateway
Reede, 23. Veebruar
 

Elektroonilise teenuse käibemaksuga maksustamine

Küsimus: Eestis registreeritud mittekäibemaksukohustuslasest juriidiline isik, soovib osutada elektroonilist teenust (videode valmistamine, helindamine jms) Prantsusmaa käibemaksukohustuslasest juriidilisele isikule. Teenuse osutamise kohaks on Eestis. Kuidas toimub maksustamine ja deklareerimine Eesti ettevõtte jaoks? Kas Prantsuse ettevõttel võib tekkida vajadus ennast samuti Eestis registreerida? Kas Prantsuse ettevõtte peaks kasutama MOSS-erikorda?

Kui Eesti ettevõte registreerib ennast käibemaksukohustuslaseks, kas sellisel juhul esitab Eesti ettevõte arve 0% km määraga ja käibemaksuarvestus käib tavakorras läbi Eesti KMD?

Vastab Eesti Maksumaksjate Liidu jurist: 

Elektrooniliselt osutatavatele teenustele on käibemaksudirektiivis ning liikmesriikide poolt kehtestatud käibemaksuga maksustamist reguleerivates õigusaktides sätestatud erikord. MOSS skeem ehk lihtsustuskord (KMS § 43) kehtib juhul, kui teenust osutatakse isikule, kes ei ole käibemaksukohustuslane. Praegusel juhul on ostja käibemaksukohustuslane.

Kuna see kord on tehtud just selleks, et vältida mitmetes liikmesriikides registreerimist (registreeritakse vaid ühes) ning selleks, et käibemaksu saaks kätte siis, kui ostja ei ole käibemaksukohustuslane, siis ei ole loogiline, et sihtliikmesriik võiks kohustada seal teenuse osutajat registreerima, kui ostja on käibemaksukohustuslane. Kõigi eelduste kohaselt tarne pöördmaksustatakse.

Kui siiski vastav riik on sellises olukorras kehtestanud kohustuse teenuse osutaja registreerimiseks, siis saab kõigi eelduste kohaselt sellist kohustust vältida, kui teenuse osutaja end siin käibemaksukohustuslasena registreerib ja arve nulliga esitab (siis deklareeritakse see KMD ja VD vormil, 0% maksumäär). Aga see on ebatõenäoline, et erikorraga hõlmatud teenuste puhul selline kohustus oleks. See võiks olla näiteks kinnisasjaga seotud teenuste puhul, sest sellele ei ole eritingimusi kehtestatud direktiivis ning liikmesriigid võivad selle puhul pöördmaksustamist erinevas mahus rakendada.

Sihtriigi ettevõtjal ei teki kohustust end Eestis registreerida mitte ühelgi juhul, sest teenust osutatakse talle, mitte tema ei osuta teenust Eesti isikule. MOSS erikord on samuti teenuse osutajale, mitte ostjale. MOSS on lihtsustusmeede, mida rakendatakse elektrooniliselt osutatava teenuse puhul, kui käive tekib teises riigis ning sealne ostja ei ole käibemaksukohustuslane. Sellisel juhul on ettevõtjal võimalus sihtriigis end mitte registreerida ning esitada arve selle asemel meie seaduse alusel, kuid kohaldades sihtriigi maksumäära. See eeldab, et isik oleks siin käibemaksukohustuslane.

andmekaitse marts 2018

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Autode käibemaks käibedeklaratsioonil 20.02.2018

  Jaanuaris oli auto segakasutuses ja käibemaksu arvestati maha 50% ulatuses, TSD-l deklareeriti kilovatipõhine erisoodustus. Jaanuari lõpus tehti märge maanteeameti liiklusregistrisse, et auto on 100% töösõitudeks. Kui jaanuaris oli KM 50% ja seda saab muuta korra aastas, siis kas veebruaris jätkame 50%? Veebruari TSD-l enam erisoodustust ei deklareeri, aga kas KMD-l tuleb 50% käibemaksust märkida reale 100% töösõidud või osalised? Olen seda meelt, et paneksin reale 5.3 ehk siis 100% töösõidud, olgugi et KM on ainult 50%. Või mis?
  Loe edasi..

 • Välisfirma sõiduki ümberregistreerimine Eestisse 12.02.2018

  Auto on Läti numbrimärgiga, seal registreeritud, olnud ettevõtluses kasutusel üheksa kuud. Soovin auto ümberregistreerida Eestisse ja võtta kasutusele Eesti numbrimärgid. Kas auto saab ka edaspidi kuuluda Läti firmale, aga olla märgistatud Eesti numbrimärkidega? Mis makse tuleb ümber registreerimisel tasuda, kas registreerimislõivud ja uued võimsuspõhised maksud või midagi veel?
  Loe edasi..

 • Virtuaalvaluutas saadud tulu maksustamine 05.02.2018

  Küsimus: olen aidanud veebipõhiselt nõuga ühte arendajate gruppi, kes loob rakendusi krüptoraha peal põhinevatele platvormidele ning nad teenivad oma tööga tulu mitte fiat'is, vaid oma väljamõeldud krüpto token'ites. Seega, aeg-ajalt saa ...
  Loe edasi..

 • Euroopa Liidu liikmesriigis asuva kinnisasja rent 31.01.2018

  Eesti ettevõtte omab kinnisasja Euroopa Liidu liikmesriigis ja rendib seda kinnisasja välja kohalikele turistidele. Kas peab rendi arvele lisama ja deklareerima Eesti käibemaksu?
  Loe edasi..

 • Arvutimängude aktiveerimiskoodide maksustamine 23.01.2018

  Küsimus: Eestis käibemaksukohustuslasest ettevõtte ostab ja müüb Euroopa Liidu liikmesriikide käibemaksukohustuslastest ettevõtetele erinevaid arvutimänge, nende aktiveerimiskoode ja kinkekaarte. Käibedeklaratsiooni ja ühendusesisese käibe a ...
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
« Veebruar 2018 »
Tööpäevade arv kuus 20
Töötunde kuus 157
Riigipühad: 24.02

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas koostate juba puhkuste ajakava?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Rikets Hulgi
 • SimplBooks
 • Manpower
 • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
252997  Foorumi postitust
345  E-poe toodet
88  Koolitust
23092  Artiklit
52440  Registreerunud kasutajat
36150  Nädalakirja tellijat
33364  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017