auto koolitus
Kolmapäev, 23. Mai
 

Oma olemuselt ei erine silmaoperatsioon prillide soetamisest

Autor
Martin Huberg
Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige ja vanemjurist

Küsimus: töötaja on prillikandja ja laseb teha nägemist korrigeeriva operatsiooni. Kas sellise operatsiooniga seotud kulu võiks olla  hüvitatav samaväärselt prillidega?

Vastab Eesti maksumaksjate liidu vanemjurist Martin Huberg

Enamasti mitte, kuid teoreetiliselt on see võimalik ja seaduses on olemas ka üks alus, mis annab ka maksuvabaks väljamakseks võimaluse.

Üldiselt vaadeldakse prille nagu töövahendit ja kui neid on vaja kuvariga töötamiseks, siis ei erine nende maksustamine kuvari enda maksustamisest (st ettevõtlusega seotud kulu, käibemaks arvatakse üldkorras maha). Mõistagi on olukordi, kus saab selle kulu erisoodustusena maksustada ja käibemaksu mahaarvamise välistada, asjaolud on iga kord erinevad.

Laserravi nägemise korrigeerimiseks ei erine tegelikult olemuslikult prillide soetamisest, kui me tööandja eesmärgist räägime, mitte protseduurist kui sellisest. Mõlemal juhul on eesmärgiks tagada, et töötaja saaks tööd teha. Ravi puhul on aga nii tööandja kui töötaja huvid mõlemad enamasti vähemasti võrdsed. Kui te mäletate, siis varem olid kuvariga töötamiseks eraldi prillid ja nende vajadust tööks oli kergem põhjendada, sest nad olidki konkreetselt tööks vajalikud. Ravi puhul aga on kasu igal juhul ka töötajal isiklikust aspektist (kui muidugi ravi õnnestub). Seega, isegi kui maksuamet läheks uuemate kontseptsioonidega kaasa, siis ma usun, et hinnanguline 50% jääks maksuvabaks piiriks.

Erandlik olukord on tulumaksuseaduses samuti reguleeritud. Tulumaksuseaduse § 13 lg 3 punkti 10 järgi ei maksustata tulumaksuga:

"10) tööandja poolt tehtud kulutusi töötaja või ametniku tööõnnetuse või kutsehaiguse tagajärjel saadud tervisekahjustuse raviks".

See säte on mõnevõrra küsitav, sest kui olemuslikult on tervisekahjustus seotud tööandja tegevusega (tööõnnetus, kutsehaigus), siis ei tohiks seda selle sättetagi maksustada. Nt, kui tööandja tegevuse tulemusel kahjustatakse töötaja isiklikku vara, siis saab selle ju niisamagi maksuvabalt hüvitada. Seega, see säte võiks olla suunatud eelkõige juhtudele, kus sisu poolest oleks muidu tegemist erisoodustusega (st töötaja isiklik huvi on ülekaalukas - nt tööõnnetuses ei ole tööandja süüdi), kuid seadus loeb kulu ikkagi maksuvabaks.

Ehk siis silmaoperatsiooni puhul saaks igal juhul maksuvabalt kulu kanda, kui nägemine on kahjustada saanud tööõnnetuse tagajärjel või on kutsehaiguse tagajärg. Muudel juhtudel tuleks hinnata, kelle huvid on ülekaalukamad ning kas kulu maksuvaba kandmine oleks ka õiglane ja õigustatud. Nt, kui võrrelda koolituskuludega, siis nende puhul eeldatakse, arvestades kulude suurust, lepingut, mis tagab töösuhte lõppemisel kulude hüvitamise tööandjale, kui töösuhe lõppeb enne kokku lepitud aega (hüvitamine proportsioonis). Umbes nagu kasuliku tööea määramine sõltuvalt kulutuse suurusest.

Maksuhalduri seisukohta me ei tea, võib arvata, et see on pigem riigieelarve poole konservatiivselt kallutatud.

  • Autor: Martin Huberg, Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige ja vanemjurist
Seotud märksõnad: kuvariga töötamine, silmad, prillid
tarkvara 4

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

Vaata kõiki artikleid

Soovitame samal teemal e-poest

 
Merit iPhone
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
« Mai 2018 »
Tööpäevade arv kuus 22
Töötunde kuus 176
Riigipühad: 01.05 ja 20.05

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas teie ettevõttes tutvustatakse töötajatele juba uue isikuandmete kaitse üldmääruse nõudeid?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
  • Pallas
  • Hansaplant
  • epood
  • Avalik andbemaas
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
255439  Foorumi postitust
353  E-poe toodet
87  Koolitust
22197  Artiklit
52723  Registreerunud kasutajat
36286  Nädalakirja tellijat
33470  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017