Raamatupidamis- ja maksuinfoportaal RMP.ee
Nr 17, 26. aprill 2017
RMP toimetus

Soomes töötamine. Tööstress. Ettevõtete maksekäitumine

Käes on aprillikuu viimane töönädal, juba järgmisel esmaspäeval algab mai. Tuletame meelde, et 1. mai on riigipüha ja puhkepäev. Seoses sellega tasub tähele panna, et 30. aprill ei ole lühendatud tööpäev ning kevadpühal liiguvad pangamaksed tavapärasest erinevalt.

Nädalakirjas käsitleme põhjalikumalt Soome maksu- ja õiguslikke nõudeid ehitus- või paigaldustöid tegevatele välismaistele ettevõtetele ning nende töötajatele. Mida silmas pidada nii ettevõtte kui ka töötaja seisukohalt ja millised nõuded on dokumentatsioonile?

Tööstress on hiiliv probleem, mida pole lihtne ära tunda. Tööstressi iseloomustab väsimus, tülpimus, ärevus või ükskõiksus tööasjades, huvi puudumine, vastumeelsus töölemineku vastu, negatiivsed tunded töökaaslaste ja klientide suhtes. Tõsine tööstress võib minna üle depressiooniks, mis halvab elu juba laiemalt. Kuidas tööstressi ära tunda ning mida ette võtta?

Eesti maksekultuur on väga hea. Ligi 90% ettevõtetest on üldiselt rahul oma klientide maksekäitumisega. Tähtaegselt tasutud arvete osakaal moodustab 72% kõikidest väljastatud arvetest. Igati meeldiv uudis ettevõtjatele.

Juba homme, 27. aprillil kohtume Eesti raamatupidajate konverentsil "Kevadmissioon 2017", et saada näpunäited oma igapäevatöö lihtsustamiseks, teeme seda koos tippspetsialistidega ning praktilisemas võtmes.

Järgmine Nädalakiri ilmub 10. mail.

Head lugemist,
RMP.ee toimetus MAKSUNDUS

Soomes tehtavate ehitus- ja paigaldustööde maksustamisest aastal 2017
Kõik välismaised ettevõtted, mis tegutsevad ehituse või paigalduse valdkonnas, peavad taotlema Soome allikamaksu kaardi (tax at source card) või registreerima end Soome ettemaksu registris (prepayment register) selleks, et vältida väljamaksetele kohaldatavat kinnipeetavat maksu, mille suuruseks on 13% äriühingutele ning täis- ja usaldusühingutele ja 33% füüsilisest isikust ettevõtjatele. Loe lähemalt..

Eesti tollitariifistiku infosüsteem kolis esimesena Euroopas nutitelefoni
Maksu- ja tolliametil on tänasest kasutusel mitu uut rahvusvahelise kaubandusega seotud ettevõtete tegevust lihtsustavat arendust, suurim neist on Eesti tollitariifistiku infosüsteem, mille Eesti tegi esimese EL-i riigina kättesaadavaks nutirakenduses. Loe lähemalt..

Maksuhalduri tasuta koolitused mais 2017
Alanud on registreerimine mais 2017 toimuvatele Maksu- ja Tolliameti TASUTA koolitustele. Maikuus on võimalik registreeruda dividendide ja muude omakapitalist tehtud väljamaksete maksustamise ning sisendkäibemaksu koolitusele. Loe lähemalt..

Maksuamet hoiatab: levimas on ettevõtetele suunatud petukiri

Maksueksperdid kritiseerivad valitsuse maksupoliitikat

Pillesaar: Eesti tööjõumaksud on liiga kõrged

Kuula Kuku Raadio saadet Maksumaksja: 2017. aasta tõenäolised maksumuudatused

KÜSIMUSED-VASTUSED

Käibemaksumäär

Küsimus: Eestis registreeritud ettevõte (käibemaksukohustuslane) osutab veoteenust teisele Eestis registreeritud ettevõttele (käibemaksukohustuslane). Vedu ise toimub Eestist väljaspool, suunal Rootsi-Norra-Soome vahel ja sees. Mille järgi tuleb määrata käibemaksumäär, millega müüja koostab arve ostjale? Loe küsimust edasi ja vastust..

Puhkused


 TÖÖÕIGUS

Kuidas tunda ära tööstressi?
Tööstress on hiiliv probleem, mida ei olegi alati lihtne ära tunda, sest sellega kaasnevad sümptomid, mis iseloomustavad stressi üleüldiselt - näiteks sage ärritumine, väsimus, tülpimus, muutused söögiisus, seksuaalses aktiivsuses jne. Ent tööstressi iseloomustab lisaks eelnimetatuile ka ärevus või ükskõiksus tööasjades, huvi puudumine, vastumeelsus töölemineku vastu, negatiivsed tunded töökaaslaste ja klientide suhtes. Loe lähemalt..

Kutsehaigus
Kutsehaigus on haigus, mille on põhjustanud kutsehaiguste loetelus nimetatud töökeskkonna ohutegur või töö laad. Kutsehaigustele on iseloomulik aeglane, järkjärguline areng. Samas võib haigus olla nii vähemärgatav, et inimene ei oska seda isegi kahtlustada. Loe lähemalt..

Juhtum elust enesest - kauba ladustamisega seotud komistamine
Valmistoidu tootmisega tegeleva ettevõtte köögis oli olude sunnil ruumi puudus - seoses pühadega oli rohkem tellimusi ja rohkem kaupa. Kaupa ladustati osalt koridorides ja osalt vahetult töökohtade juures vahekäikudes, sh pliidi kõrval vahekäigus. Loe lähemalt..

Vähenenud töövõimega inimesed leiavad tööd erinevatel elualadel

Targa Töö Ühing ja Elisa kutsuvad ettevõtteid üles kandideerima Kaugtöö Tegija märgisele

Peaminister Ratas kutsus töötervishoiu konverentsil väärtustama puhkeaja olulisust

Palga ja tootlikkuse kasvu kooskõla edasist paranemist ohustab tööjõupuudus

KÜSIMUSED-VASTUSED

Kas 30. aprillil on lühendatud tööpäev?

Küsimus: 1. mai on riigipüha ning puhkepäev. Kas temale eelnevat tööpäeva on kohustus lühendada? Loe vastust..

Tervisekontrolli vajalikkus

Küsimus: kolisin hiljuti ja vahetasin töökohta. Töötasin varem ühes Tartu puidufirmas, nüüd ka puidufirmas, aga Tallinnas. Tartus saadeti mind aasta tagasi töötervishoiuarsti juurde tervisekontrolli. Uues firmas öeldakse, et pean uuesti terviskontrolli minema. Kas tõesti pean seda tegema? Loe vastust..

KAS TEAD, et esmaspäeval, 1. mail on riigipüha ning puhkepäev. Seoses sellega on esmaspäeval suletud ametiasutused ning pankadevahelised maksed ei toimi.

Lisainfot: Maksete teostamine pühade ajal, Pühade ja tähtpäevade seadus § 2 p 4 SEADUS/EELNÕUD

RMP.ee leiud Riigi Teatajatest - 16. nädal 2017

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile firmaautode maksustamise lihtsustamise eelnõu
Rahandusministeerium saatis kooskõlastamisele seaduseelnõu, mis lihtsustab sõiduautode eratarbeks kasutamise maksustamist ja viib miinimumini sellega seotud bürokraatia. Sõiduautode puhul, mida kasutatakse üheaegselt nii ettevõtluses kui ka eraotstarbel, loobutakse sõidupäevikute abil arvestuse pidamisest. Loe lähemalt..

Rahandusministeerium esitas kooskõlastamiseks magustatud joogi maksu seaduse eelnõu
Eelnõu kohaselt on plaanis maksustada suhkru või magusainega magustatud joogid, kus on suhkrut rohkem kui 5 grammi 100 milliliitri kohta. Loe lähemalt..

Toidutöösturite liit: suhkrumaks on ebaõiglane ja diskrimineeriv

Valitsuskabinet leppis kokku pankade 14-protsendilise dividendide avansilise tulumaksu kehtestamises

Rahandusministeerium esitas esimesele kooskõlastamisele eelnõu investorite kaitse tugevdamiseks

Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse väljatöötamiskavatsus

Valitsus leppis kokku riigi eelarvestrateegias

Soovid avaldada töökuulutust? Võta ühendust reklaam@rmp.ee! ETTEVÕTLUS

Kuidas valmistuda andmekaitse üldmääruseks?
Alates 25.05.2018 hakatakse kohaldama Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärust 2016/679. Kehtetuks muutub 1995. aastast pärinev andmekaitsedirektiiv 95/46 ja sellel põhinev isikuandmete kaitse seadus. Üldmääruse läbiv joon on riskipõhine lähenemine. Mida tundlikum andmetöötlus, seda rangemad reeglid. Ettevõte ja asutus, kel tundlikku andmetöötlust pole ning kes ka seni reegleid korralikult täitis, ei pea suuri muudatusi tegema. Loe lähemalt..

Statistikaamet astub kiireid samme aruandluskoormuse vähendamiseks
Tänu andmekogude andmete kasutuselevõtule ja valikuuringute kasutamisele 2017. aastal andmeesitajate arv võrreldes varasemate aastatega väheneb, teatab Statistikaamet. "Oleme jõuliselt otsimas võimalusi, kuidas ettevõtete aruandluskoormust vähendada," märkis Statistikaameti uus peadirektor Mart Mägi. Loe lähemalt..

Eesti keskmine maksehilinemine on rekordiliselt madal
Eesti keskmine maksehilinemine on kõigi aegade madalaim - vaid 5,5 päeva, selgub Creditinfo Eesti AS värskest uuringust "Eesti Ettevõtete Krediidipoliitika 2017". Rekordilise tasemeni on jõutud just viimase viie aastaga, mil maksetega hilinemine on vähenenud pea kaks korda. Loe lähemalt..

Ettevõtted kasvatavad jõudsalt masinloetavate e-arvete osakaalu

Tööandjad üle Eesti kutsuvad maikuus külla

Kuula Turundusraadiot: Neuroturundus Eestis

Kuula Vikerraadio saadet Ettevõtlusminutid: Panga rollist raamatupidamise korraldamises

Euroopa Kohus: jäätmeveohinna määramine mahuti suuruse põhjal on põhimõtteliselt õiguspärane

Konverents


 ÜLDMAJANDUS

Kuidas saaks Eestist Euroopa kiireima majanduskasvuga riik?
Kui majanduskriisi järel oli Eesti majandus kiireima kasvuga kogu Euroopa Liidus, siis viimasel kahel aastal võistleme selles arvestuses viimaste kohtade pärast. Soovides jõukamatele riikidele järele jõuda, peab Eesti majanduskasv oluliselt kiirenema. Loe lähemalt..

Alustavad ettevõtted prognoosivad selleks aastaks pigem madalat käivet

Riigi äriühingud maksavad eelarvesse 136 miljonit eurot dividende

Eesti era- ja valitsemissektori võlakoormus mullu ei muutunud

Alkoholitarbimine on langustrendis
Koolituskalender


  ENIMLOETUD


  1. Soomes tegutsevad Eesti ettevõtted peavad tulud deklareerima 2. maiks

  2. Testi end: OÜ RMP Eesti 13-aastane

  3. Käibemaksugrupp annab suure eelise

  4. Osakapitali sissemakse kohustuse täitmine

  5. Lühendatud tööaeg ja minimaalne sotsiaalmaksukohustus


  TÖÖPAKKUMISED
Töökuulutus

pakub tööd
RAAMATUPIDAJALE

Töökuulutus

pakub tööd
KLIENDITOE
KONSULTANDILE  Populaarne e-poes

303 tehingut


  MAKSUSKOOP


24. - 30. aprill 2017


Õnn pole naljaasi.

Raamatupidajate jaoks on käesolev nädal ehk veidi kergemate killast ning võib rahulikult seada sammud igakevadisele raamatupidajate konverentsile, mis toimub 27. aprillil.

Tasub meeles pidada, et pühapäeval lõppeb aprillikuu ja sellele järgnev töönädal on juba maikuus.

Maikuus on kokku:

  • 31 kalendripäeva,
  • millest 22 tööpäeva (E-R) ning
  • 176 töötundi (E-R) ja
  • 1 riigipüha (1. mai - kevadpüha).

Reedel, 28. aprillil tähistatakse rahvakalendri järgi leheristipäeva. Selleks päevaks peaks lehed puudel olema ja muru roheline. Tärkav kevad annab endast juba igal pool märku ning metsaalused on täis õitsvaid sinililli ja ülaseid.

Pühapäeval, 30. aprillil EI OLE lühendatud tööpäev ka neil, kes sel päeval töötavad.

Järgmisel esmaspäeval, 1. mail on riigipüha ja puhkepäev. Loe maksuskoopi..  PÜSIVALT KASULIK
 


Hoolduslehel oldud aeg, tasustamata lapsepuhkus ning puhkusearvestus

Võlgade sissenõudmine Soome Vabariigis  RUTIINIST VÄLJA


Kuidas reisida väikese või lausa olematu eelarvega?
reisima
Populaarse Facebooki säästugrupi "Kogumispäevik" liige Georg Tulver teab Eestis ilmselt paremini kui keegi teine, kuidas reisida olematu eelarvega. Koos kahe sõbraga populaarse Red Bulli rändamisvõistluse ülekaalukalt võitnud noormees avaldas mõned nipid ka teistele. Loe lähemalt..

Mida peab tegema inimene, kes kahtlustab, et tema rahakotti on sattunud valeraha?
valeraha
Võltsingute osatähtsus võrreldes ringluses olevate ehtsate pangatähtede arvuga on väga väike, seega ei ole põhjust üleliia muretseda - tuleb vaid säilitada valvsus ja olla tähelepanelik. Loe lähemalt..

Volbriööl saab sõita peamiselt importluuaga
volber
Statistikaameti andmetel eksportis Eesti 2016. aastal ligi 5000 looduslikust materjalist luuda ja harja, samal ajal kui imporditud luudade kogus oli 46 300.
Loe lähemalt..

Naljanurk

Tuleb mees raamatupidaja juurde ning küsib:
"Kas siin makstakse palka?"
"Jah siin"
"Tore, minu nimi on KOKKU"
Liitu RMP.ee Facebooki
sõpruskonnaga siit..
4 010 sõbrale meeldib, et
RMP.ee on Facebookis.

 
 


 KOOLITUSED mais 2017

Aeg Teema/pealkiri Linn Korraldaja

SEADUS / MAKSUD
15.05.2017 Käibemaksu erikord, kinnisvara käibemaks ning vahenduse ja komisjoni tehingute eripära Tallinn Eesti Raamatupidajate Kogu
18.05.2017 Sõiduautodega seotud maksud, kasutamise tõendamine ja planeeritavad maksumuudatused Tallinn Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus
18.05.2017 Veebiseminar: Dividendide ja omakapitali väljamaksete maksukäsitlus ja probleemid Eesti Addenda OÜ
22.05.2017 Veebiseminar - Ehitusteenuse ja kinnisvaraarenduse käibemaksuprobleemid Eesti Addenda OÜ
25.05.2017 Firmaürituste ja kingituste maksustamine Tallinn Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus
30.05.2017 Veebiseminar - Sõiduauto maksuküsimused ja probleemid Eesti Addenda OÜ

TÖÖÕIGUS
12.05.2017 PUHKUSED - arvestamine, maksustamine ja deklareerimine Tallinn

RMP Eesti OÜ

17.05.2017 Summeeritud tööaja arvestus - probleemid ja nende lahendused Tallinn Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus
23.05.2017

Muudatused töölepingu seaduses 2017 ja töövaidluse lahendamise seaduse eelnõu Tallinn Version Koolitus

FINANTSJUHTIMINE
03.05.2017-
10.05.2017
Tegevuse, toote, teenuse, investeeringu tasuvus. Tasuvuse ahel Tallinn Hansa Konverentsid
15.05.2017-
16.05.2017
Finantsanalüüs nüüdisaegses organisatsioonis Tallinn Sander Karu finantskoolitused
17.05.2017-
18.05.2017
Rahakäibe (rahavoogude) prognoosimine, juhtimine ja analüüs Tallinn Sander Karu finantskoolitused
22.05.2017-
24.05.2017
Eelarvestamine, hinnakujundus ja analüüs Tallinn Sander Karu finantskoolitused
22.05.2017-
23.05.2017
Tekkepõhine ja tegevuspõhine eelarvestamine Tallinn Sander Karu finantskoolitused


RAAMATUPIDAMINE

02.05.2017-
25.05.2017
Raamatupidamise algkursus (60-tunnine, päevane) Tallinn Täiskasvanute Koolituskeskus
02.05.2017-
20.06.2017
Raamatupidamise algkursus (60-tunnine, õhtune) Pärnu Täiskasvanute Koolituskeskus
02.05.2017-
08.06.2017
Raamatupidamise algkursus (õhtune, 64-tunnine) Tallinn Majandusarvestuse Keskus
03.05.2017-
01.06.2017
Raamatupidamise algõpe (80-tunnine) Tartu Reiting Koolituskeskus
03.05.2017-
26.09.2017
Raamatupidamise kursus koos juhendatud praktikaga Tartu Reiting Koolituskeskus
03.05.2017 Ettevalmistus raamatupidaja kutseeksamiks: juhtimisarvestus Tallinn Reiting Koolituskeskus
04.05.2017 Avaliku sektori raamatupidajate päev 2017 Tallinn Addenda OÜ
09.05.2017-
07.06.2017
Raamatupidamise algkursus (60-tunnine, päevane) Tartu Täiskasvanute Koolituskeskus
16.05.2017-
26.05.2017
Raamatupidamise algkursus Tallinn Majandusarvestuse Keskus
16.05.2017-
01.06.2017
Raamatupidamise algõpe (60-tunnine) Tallinn Version Koolitus
17.05.2017 Veebiseminar - Kuluaruanded ja arvete konteerimise ning kinnitamise automaatika Eesti Addenda OÜ
18.05.2017-
01.06.2017
Majandusaasta aruanne Tartu Tartu KHK
22.05.2017-
26.05.2017
Raamatupidamise praktika Merit Aktiva ja Merit Palk pilveversioonides Tallinn Version Koolitus
23.05.2017-
20.06.2017
Raamatupidamise jätkuõpe (60-tunnine) Tartu Reiting Koolituskeskus
24.05.2017 Aastaaruanne 2016 - hoopis teistmoodi ja rohkemate võimalustega kui varasemalt! Tallinn Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
26.05.2017 Uued 2018. aasta kevadel rakenduvad andmekaitse nõuded raamatupidajatele. Rahapesu tõkestamisest raamatupidajale Tallinn Eesti Raamatupidajate Kogu
29.05.2017-
01.06.2017
Raamatupidamine programmidega Merit Aktiva ja Merit Palk Tallinn Reiting Koolituskeskus

RMP.ee koolituskalendrist leiate veel koolitusi teemal:
Tarkvara, Muud koolitused

Kiri on saadetud RMP.ee Nädalakirja tellinutele. Kui Te ei näe Nädalakirja korrektselt, klikkige siia.

Nädalakirjast loobumiseks kirjutage raamatupidamis- ja maksuinfoportaali RMP.ee
üldaadressile info@rmp.ee oma e-posti aadress, millele Te enam Nädalakirja ei soovi.
Kui soovite kustutada oma kasutajakonto RMP.ee kasutajate andmebaasist,
siis andke ka sellest teada aadressile info@rmp.ee.