Ajakirja Director sisututvustus jaanuar 2016

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui ma loen kaks raamatut kuus
Meil käis jõulude ajal külas ühe sõbra pere koos kaheksaaastase pojaga. Pärast sööki küsis poeg vanematelt, kas ta võib lauast lahkuda, et minna raamatut lugema. Nende kool pidavat raamatute lugemist tugevasti premeerima ja just käis võistlus sel alal.

Persevestid
Tööõhkkonna mürgitajate teema on juhtimiskirjanduses aeg-ajalt ikka esile tõusnud. Selle valdkonna vast tuntuim tekst on Stanfordi ülikooli professori Robert Suttoni raamat "The No Asshole Rule". 

Miks kutsutakse võõras oma voodisse? (Ja ise minnakse kodust ära)
Selleks et kogu maailma hotellindus pea peale pöörata, ei kulunud üheksat aastatki. Just nii palju aega tagasi rentisid kaks San Francisco kunstitudengit disainimessi ajal oma korteris välja kolm täispuhutavat madratsit, et veidi üüriraha teenida. 

Tulemuslik strateegiline kommunikatsioon ehk kuidas peaks juht rääkima, et midagi tõesti muutuks?
Tutvustame kommunikatsioonimudelit, mida kasutas Steve Jobs ning mille järgi valmivad Hollywoodi filmid.

Läbikukkumine on edu lävepakk
Tänavusel Nordic Business Forumil Helsingis oli üheks oodatumaks esinejaks äsja oma uue raamatu „Thrive” välja andnud rahvusvaheliselt tuntud publitsist ja kolumnist, The Huffington Posti üks asutajatest Arianna Huffington. Kes on Arianna Huffington ja miks teda peetakse maailma üheks kõige edukamaks naiseks?

Toomas Õunapi 100 miljonit maksnud koolitus
Sellest, millest ettevõtjad väga tihti ei söenda rääkida… Pool elu Tallinnas ja pool Pärnus elanud Toomas Õunap annab joogatunde nii Tallinnas kui Pärnus. Mõlemal pool on grupid täis.

Restoran ja X -Faktor. 10 hädavajalikku asja, mida lemmikrestorani loomisel arvesse võtta
Oma restorani asutamine on midagi, mis kindlasti ei sobi nõrganärvilistele ja õhinapõhistele. Mis on hea restorani asutamisel see X-faktor, räägivad restorani omanikud Dimitri Demjanov, Iivi Saar, Üllar Niitav, Ville Jehe. Kirja pani Eva Pärtel. 

Miks peaks juht mõtlema nagu disainer?
Disainimõtlemine vallutab meeletu kiirusega ärimaailma. Juba 2011. aastal lisas Institute for the Future selle kümne olulisema tööalase oskuse hulka, mida edumeelsed inimesed peaksid aastaks 2020 ilmtingimata omandama. Läinud aasta septembris pühendas Harvard Business Review disainimõtlemisele terve numbri. 

Migrandid, keda Eesti pikisilmi igatseb
Üks viis, kuidas meelitada Eestisse tööle kõige andekamaid inimesi kogu maailmast, on nad siia ülikooli tuua. Aastaks 2020 peaks meil olema juba 5000 välistudengit – umbes kaks korda rohkem kui praegu. 

Eesti jahi eripära: ninapidi nutifonis
Kell on 8 laupäeva hommikul, Kaiu bussijaam. Mõnikümmend jahimeest ja -naist kuulab kahes rivis ohutusjuhiseid algavaks põdrajahiks. Kõik näpivad miskipärast nutitelefoni – selgub, et tegemist on nutirakenduse Huntloc uute kasutajatega, kellele Herko Sunts ja Martin Tammejuur viimaseid juhiseid annavad.

"Te kõik olete vallandatud! Mina ise samuti."
On aasta 2009. Majandus on sügavas kriisis. Kõik, kes ei ole veel pankrotistunud, kärbivad kulusid. Priit, Asko ja Indrek sõidavad pärast investoritega kohtumist autoga Tallinnast Tartusse. Sajab novembrikuist lörtsi, meeleolu on null.

Ebaõnnestumiste eri
Soomlased, va muhe rahvas, on hakanud sügiseti ebaõnnestumiste päeva tähistama. Sellest inspireerituna korraldasid ka Ärikatla noored Eesti esimese ebaõnnestumiste päeva.

10 päeva mais, mis vapustasid Eestit. Suursaadik Marina Kaljuranna kõige raskem katsumus
Aasta 2016 tuleb maailmas kõike muud kui rahulik. Venemaa. Süüria. Ukraina. Pagulased. Kreeka… Õnneks on meil välisminister, kes on nii tulest kui veest läbi käinud. Aga need kogemused ei ole tulnud lihtsalt. Vaatame lähemalt tema kõige karmimat õppetundi.

Kaks küsimust, mida iga juht peaks küsima
Olen tänaseks üle aasta tegutsenud vabakutselise juhtimiskonsultandi ja blogijana. Üks endine kolleeg küsis minult hiljuti: "Elari, kas sa oled edukas?" See pani mind mõtlema – ma ei osanudki kohe vastata. Kas ma olen saavutanud selle, mida olen soovinud?

Ühe mündi kaks külge. Ehk miks me valime endale rumalad juhid
Stanfordi ülikooli tudengite seas on aastaid korraldatud eksperimenti, kus uuritakse, kuidas tudengid käituksid pärast kõrbes toimunud lennuõnnetust. Tudengitest moodustatakse tiimid, kellele antakse nimekiri asjadest, mida neil on võimalik kõrbes ellujäämiseks kasutada.

Alustame uut aastat kohe ebaõnnestumistega?
Jah. Aasta esimene Director annab päris palju ruumi lugudele, kus Eestis omal alal suuri asju korda saatnud inimesed räägivad ebaõnnestumisest. Iseenesest pole ebaõnnestumine midagi toredat. See on ränk, kurb ja häbistav fiasko. 
 

Tellige ajakiri Director siit…

Allikas:  Director
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll