Mõistus on keele, kultuuri ja looduse kolmikliit.
/V. Mikita/
RMP.ee maksuskoop - 17. nädal

23.04.2018

23.-29. aprill

Esmaspäeval on jüripäev ja ka veteranipäev, mil tänatakse ja tunnustakse neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks toimub ka Sinilille kampaania, millest saadav tulu suunatakse sel aastal

  • Tapa linnas välitrenažööride ala rajamisse,
  • Tartu ülikooli kliinikumile ja Rakvere haiglale taastusravi seadmete soetamisse,
  • MTÜ Peaasjad tegevuse meeste vaimse tervise edendamisel toetamisse.

Kolmapäeval on markusepäev, mida tuntakse ka äkksurmapäevana (missugune nimi ühele rahvakalendri tähtpäevale - toim). On usutud, et kui sel päeval põllutöid teha või künda, siis loomad ootamatult oma otsa leiavad Eks seepärast oligi vanarahva kombestikus markusepäev tööloomadele puhkepäeva.

Neljapäeval toimub RMP Eesti OÜ mittetulundussektori raamatupidamise ja aastaaruande teemaline koolitus, kus kuulajate eest on vandeaudiitor Maire Otsus-Carpenter.

Neljapäeval on ka järjekordne muistsete maa pühaks pidamise päevade hulka kuuluv ristipäev, sedakorda nimetatakse seda linnuristipäevaks. Üks päevaga seotud uskumustest ütleb, et kui seda päeva tähistada, siis ei riku linnud põldu. See uudis peaks rõõmustama kõiki põllumehi, kes rändavate hanede arvukate hulkadega viimastel aegadel kimpus on.

No ja reedel võib kiigata juba nädalavahetuse poole, kust sel korral leiab avatud kalasadamate päeva. Isegi kui te kalamees või -naine ei ole, siis sadamasse tasub ikka minna, sest seal pakutakse nii kultuuri kui ka nokitsemist, nii sööki kui ka jooki.

Vaata: 17. nädal RMP.ee KALENDRIS


RMP.ee toimetuselt