swedbank
Pühapäev, 25. Veebruar
 

Interaktiivsed märkmetahvlid, 3D kohtumised ja ülinutikad tööruumid

Erinevatest nutikodudele suunatud lahendustest on avalikkuses räägitud pikka aega. Soovi korral on inimestel võimalik anda tehnoloogia kätte koduse soojuse reguleerimine, tulede kustutamine ja valguse sättimine ning moodsamatel külmikutel on isegi võimekus soovitada kasutajale retsepte kapis oleva toidu põhjal.

Vähem on räägitud aga sellest, et taolised lahendused hakkavad tulevikus kujundama tööruume. Seega, lisaks kodule muutuvad nutikaks ka kontoriruumid. Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma toob mõned näited huvitavamatest tehnikalahendustest, mis tulevikus inimeste tööruume muutma hakkavad.

3D kohtumised

Kui muidu toimuvad koosolekud ühes kindlas kohas ja inimesed istuvad koos ühe laua taga, siis peagi ei pruugi selleks enam vajadust olla. Piisab vaid liitreaalsusprillidest ja koosolekuruumi võib ilmuda kolleeg, kes asub füüsiliselt kasvõi tuhandete kilomeetrite kaugusel.

Paljud on ilmselt kuulnud näiteks Microsofti HoloLens prillidest, mis tuvastavad kasutaja ümber oleva ruumi ja on seejärel võimelised kuvama prillide kaudu kasutajale tuppa asju. Sellise lahenduse abiga saab proovida tuppa uut mööblit, aga töökultuuri poolest lubab see asetada tuppa koosolekuks hoopis mõne töökaaslase. Sarnaseid nutiprille arendab lisaks Microsoftile ka ettevõte Vuzix ja mitmed teised.

Paberist märkmetahvel on minevik

Tööga seotud asju ei kirjutata paberile juba ammu, kuid paberiga varustatud märkmetahvlid on jätkuvalt levinud paljudes kontoriruumides. See võib tulevikus olla samuti kaduv nähtus.

Mainitud tahvleid hakkavad asendama virtuaalsed märkmetahvlid, kuhu inimesed koosoleku ajal kirjutada võivad ja kirjutatut hiljem mugavalt arvutisse ümber sättida saavad. Üht sellist tahvlit esitles tehnoloogiamessil CES 2018 Samsung, kelle Flip nutikas märkmetahvel ongi just taolisteks kontoritegevusteks mõeldud. Interaktiivsele ekraanile on võimalik kirjutada tahvlile mõeldud spetsiaalse pliiatsiga või lihtsalt näpuga. Kuna tegu on sisuliselt arvutiga, siis ei ole sellel lehti, mida tuleb lapata, kui on soov leida varem tehtud märkmeid. Neid saab lihtsalt otsida seadme sisseehitatud otsimootoriga. Tehtud märkmed salvestatakse hiljem automaatselt andmebaasi ja sealt saavad kõik töötajad need soovi korral alla laadida.

Lisaks Samsungile on sarnast ekraani valmistanud ka Microsoft.

Üldiselt nutikamad ruumid

Lisaks mainitule muutuvad meie kontoriruumid tulevikus ka üldiselt nutikamaks. Tavalised kõlarid asenduvad nutikõlaritega, mille sees pesitsevad virtuaalsed assistendid saavad kolleegidele alati vajalikku infot jagada, olgu see siis tulevate kohtumiste või vastava päeva ilmateate kohta.

Samuti saab kontoriruumides orienteerumine olema palju lihtsam. Siinkohal on heaks näiteks 3D kaardistamisega tegelev ettevõte WRLD, kelle teenus seisneb erinevatest ruumidest väga detailsete 3D plaanide valmistamises. Seega on ettevõte koostanud põhjaliku 3D plaani rahvusvahelise tehnoloogiaettevõtte Cisco kontorist ja selle abil saavad ruumides olijad kontoris palju kiiremini ning efektiivsemalt liigelda. Loomulikult muudab see olukorra mugavamaks ka külastajatele, kes on tihtipeale ruumis esimest korda. Orienteerumine ei pruugi olla probleem väiksematele ettevõtetele, kuid suurtes firmades, kus töötab sadu ning isegi tuhandeid inimesi, on ruumides orienteerumine täiesti reaalne probleem.

Seotud märksõnad: nutiseadmed
tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Sadamate ja raudteede kaubamaht mullu ning sajand tagasi 21.02.2018

  Statistikaameti andmetel veeti 2017. aastal raudteed pidi 27,3 miljonit tonni ja Eesti sadamate kaudu ligi 34,8 miljonit tonni kaupa ehk rohkem kui 2016. aastal. Ligi sada aastat tagasi oli nii raudtee kui ka sadamate kaubaveo maht umbes miljon tonni aastas.
  Loe edasi..

 • Aastal 2050 vajab toitu üheksa miljardit inimest 21.02.2018

  Maailma rahvaarv kasvab. ÜRO andmetel elas 1950. aastal maailmas 2,6 miljardit inimest, 1999. aastaks juba 6 miljardit ning 2015. aasta keskel 7,8 miljardit inimest. ÜRO prognooside kohaselt on aastaks 2030 maailma rahvaarvuks 8,5 miljardit inimest, 2050. aastaks 9,7 miljardit ning aastaks 2100 suureneb rahvaarv maailmas 11,2 miljardi inimeseni. Õigustatult kerkib esile küsimus, kas kõigile neile inimestele jätkub toitu ka tulevikus?
  Loe edasi..

 • Unusta kodukeemia! Tee ise soodsalt puhastusvahendid 19.02.2018

  Puhastusvahendite valik poes võtab ilmselt kõigil silme eest kirjuks. Nende hinnad varieeruvad mõnest eurost paarikümne euroni. Tegelikult on enamikke neist aga võimalik märksa soodsamate isetehtud vahendite vastu vahetada. Nii mõnigi neist on isegi efektiivsem kui poes pakutav. Seda enam, et nii on võimalik ka korralikult raha säästa.
  Loe edasi..

 • Sõbrapäev võiks ka kontoris meeldejääv olla 14.02.2018

  14. veebruar on päev, mida oleme harjunud tähistama eelkõige kallima ja sõprade seltsis, see on armastuse ja sõpruse päev. Mis aga ei tähenda, et sõbrapäeval ei võiks meeles pidada ka töökaaslasi. Paljudes ettevõtetes pakutakse klientidele sõbrapäeva puhul tooteid-teenuseid sõbrahinnaga, tavaks on saanud kampaaniate ja loosimiste korraldamine sõbrapäeva eel ning koostööpartnereid peetakse meeles südamliku e-kaardiga. Millega rõõmustada sel päeval aga oma töökaaslasi?
  Loe edasi..

 • Valentinipäev kogub Eestis abielu sõlmimise kuupäevana populaarsust 13.02.2018

  Rahvastikuregistri andmetel on abielu sõlmimine 14. veebruaril alates sajandivahetusest Eestis kasvav trend. Aastate võrdluses sõltub päeva populaarsus nädalapäevast, millele see langeb, kuid üldiselt on näha 14. veebruaril registreeritud abielude arvu kasvu. Kui valentinipäev on neljapäeval, reedel või laupäeval, on abiellujaid rohkem.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
« Veebruar 2018 »
Tööpäevade arv kuus 20
Töötunde kuus 157
Riigipühad: 24.02

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas koostate juba puhkuste ajakava?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Rikets Hulgi
 • SimplBooks
 • Manpower
 • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
253030  Foorumi postitust
345  E-poe toodet
85  Koolitust
23096  Artiklit
52445  Registreerunud kasutajat
36154  Nädalakirja tellijat
33368  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017