Muutke sügis-talvised koosolekud huvitavaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pärast valgusküllast suve on sügisel stress kergem tekkima. Selleks, et igapäevased kohustused oleks vähem rutiinsemad ja produktiivsemad, võib pidada tööpäevaseid kohtumisi teises keskkonnas või mugavamate vahenditega. Väikeste muutustega võib saada üllatavaid tulemusi.

Rutiinne töökorraldus toetab ühetaolisi lahendusi. Tihti piisab aga ka väikesest muudatusest koosolekute asukohas või vormis, et meeskonna mõtlemist ärgitada ja motivatsiooni tõsta. Üks lihtsamaid võimalusi on liikuda värske õhu kätte.

Selleks võib kasutada hoones olemasolevaid rõdusid, terrasse või minna hoopis kontorist välja mere äärde või parki. Värske õhk mõjub ergutavalt ning väike jalutuskäik kontorihoonest eemale paneb vereringe paremini tööle, mistõttu saab aju rohkem hapnikku. Selle tulemusena on inimesed aktiivsemad ja produktiivsemad.

Vereringele mõjub hästi ka see, kui teha pikema koosoleku vahepeal virgutusvõimlemise paus. Ärgitage kõiki osalejaid püsti tõusma, tegema paar kükki ja natuke end sirutama. Pausi taustaks pange mängima mõni energiast pakatav muusikapala.

Vahelduseks võib pidada koosolekut hoopis püsti. See limiteerib ühtlasi ka koosoleku aega, sest mitu tundi ei jaksa keegi püsti seista. Nii räägitakse ainult asjakohasest ja vajalikust ning asjad saavad kiiremini selgeks.

Pimedal perioodil nõuab meeskonna ergutamine rohkem loovust, kuna võimalusi huvitavateks lahendusteks on vähem. Miks mitte korraldada kohtumine mõnes hubases ning meeldivas restoranis. Maitsev toit ja vabam õhkkond toetavad uusi ideid ning julgust neid väljendada. Hiina restoranides on tee serveerimine suisa omaette rituaal, mis on huvitav ja meeli avardav kogemus ning annab jutuainet ka kõige kidakeelsemale seltskonnale.

Selleks, et ärgitada loovust ja viia meeskond ühele lainele, võib koosoleku alguses teha teineteise tundmaõppimise mänge. Näiteks paluge, et iga osaleja saadaks enne koosolekut korraldajale oma lemmiklaulu või pildi loomast, seadmest või liikumisvahendist, mis teda kõige rohkem iseloomustab. Kohtumise alguses peavad teised töötajad pilte vaadates ära arvama, kelle kohta need käivad.

Kui isiklik lähenemine kõrvale jätta, võib igaüks koosoleku alguses tutvustada põnevaid reklaame, uudseid tehnoloogilisi lähenemisi ja muid huvitavaid klippe, mis kellelegi silma on jäänud. Lõbusal lainel on arutelu meeldivam ja kasutoovam.

Koosviibimiste efektiivsemaks muutmiseks võib korraldada ka väikeseid võistlusi, et tekitada osalejates hasarti. Näiteks moodustage meeskonnad ning leppige kokku, et iga grupp peab koosolekule tulema juba kahe-kolme ideega. Neid hinnatakse punktidega ja kuu lõpus saavad kõige parema hinnangu saanud meeskonna liikmed mingi auhinna.

Reegleid võib kehtestada ka koosolekute korra suhtes. Et vältida läbisegi rääkimist ning koosolekute venimist, võib anda igale osalejale 10 minutit sõnaõigust. Kui inimene soovib rohkem aega, peab ta panustama 50 senti koosoleku kassasse, mis annab talle 5 lisaminutit. Nädala või kuu lõpus võib kogunenud raha eest osta kogu meeskonnale puuvilju või muud head-paremat.

Tuleb välja, et koosolekute ja nõupidamiste põnevamaks muutmiseks polegi vaja midagi suurt teha. Vaja läheb vaid natuke loovat lähenemist ja tavarutiinist väljaastumise julgust. Tulemused võivad olla aga märgatavalt paremad.

Allikas:  SEB Pank
Märksõnad: ,

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll