swedbank
Pühapäev, 25. Veebruar
 

Sõbrapäev võiks ka kontoris meeldejääv olla

10.02.2014  (uuendatud 14.02.2018)

14. veebruar on päev, mida oleme harjunud tähistama eelkõige kallima ja sõprade seltsis, see on armastuse ja sõpruse päev. Mis aga ei tähenda, et sõbrapäeval ei võiks meeles pidada ka töökaaslasi. Paljudes ettevõtetes pakutakse klientidele sõbrapäeva puhul tooteid-teenuseid sõbrahinnaga, tavaks on saanud kampaaniate ja loosimiste korraldamine selle päeva eel ning koostööpartnereid peetakse meeles südamliku e-kaardiga. Millega rõõmustada sel päeval aga oma töökaaslasi?

Kuidas tähistada sõbrapäeva töökollektiivis?

Tihti peetakse sõbrapäeva tähistamist töökeskkonda sobimatuks. Olgu põhjus siis selles, et sõbrapäev tundub olevat kommertspüha ja selle tähistamist peetakse lapsikuks või leitakse, et tegemist on millegi nii isiklikuga, et seda peaks tähistama vaid lähedaste inimeste ringis. Fakt on, et enamikes kollektiivides sõbrapäeva ei tähistata. Selle päeva tähistamiseks leidub siiski ka töökeskkonda sobivaid võimalusi, millest võiks kujundada iga-aastase toreda traditsiooni.

 • Korraldage ühine tordisöömine
  Kõige lihtsam aga see-eest vahetum viis sõbrapäeva tähistamiseks on korraldada ühine sõbrapäevatordi või -kringli söömine ja kohvi joomine. See annab võimaluse keset kiiret tööpäeva hetkeks tavapärasest rutiinist välja astuda, töömured peast välja ajada ja lihtsalt lõõgastuda. Võib kokku leppida, et igaüks toob lauale panemiseks kaasa midagi maitsvat, mis ühiselt ära süüakse. Kui maguslaud on planeeritud tööpäeva lõppu, siis miks mitte pakkuda sinna juurde ka klaasikest veini või šampust.
   
 • Sõbrapäevalõuna
  Olete harjunud lõunat sööma kontori kööginurgas või lähedal asuvas sööklas? Sõbrapäeval on hea võimalus sellesse rutiini vaheldust tuua. Valige välja mõni huvitavam söögikoht ja lõunatage ühiselt seal. Lähedal asuv hubane kohvik või pisut peenem restoran sobivad ideaalselt. Nii mõneski söögikohas võib sõbrapäeva puhul olla erimenüü või sõbrapakkumised, millega tasub kohta valides tutvuda.
   
 • Kandke punast
  Tooge halli argipäeva pisut värvi - leppige kokku, et 14. veebruaril kehtib kontoris nõue kanda midagi punast. Selleks ei pea hakkama spetsiaalselt punast kleiti või ülikonda ostma, piisab ka mõnest väikesest detailist, näiteks punasest sallist või lipsust. Samuti ei tasu liiale minna, kui ikka ainus punane ese riidekapis on uhke õhtukleit või suvine rannariietus, jäägu need sel korral siiski kappi. Lähenege riietumissoovitusele loominguliselt ja leidke midagi, mis sobib hästi just teile ja teie igapäevasesse töökeskkonda.
   
 • Käsitöötuba
  Kutsuge töö juurde käsitöömeister, kelle juhendamisel saate koos kolleegidega sõpradele omavalmistatud kingitusi meisterdada. Võimalusi on palju - võite katsetada, kuidas valmivad näiteks isetehtud ehted, küünlad või seebid. Sõbrapäeva konteksti sobib ideaalselt ka millegi magusa valmistamine. Kas olete juba katsetanud šokolaaditegu või martsipanimaiuste valmistamist?
   
 • Õhtune seltskonnaüritus
  Minge ühiselt bowling'ut mängima, lõõgastuge spaas või võtke ette teatri- või kontserdikülastus. Enne sellise ettevõtmise planeerimist tasub aga uurida ega töökaaslastel juba õhtuks muid plaane ole. Kui suurem osa kollektiivist üritusel osaleda ei saa, kaob asja võlu.

Mida töökaaslastele kinkida?

Töökaaslastele valitud kingitus peaks olema pigem südamlik, mitte romantiline. Samuti tasub mõelda sellele, et kingitused kelleski ebamugavust ei tekitaks. Seetõttu ei tohiks sõbrapäevakingid olla liiga kallid ega liiga isiklikud. Piisab ka väikesest meenest, et oma töökaaslastel naeratus näole tuua ja silmad särama panna.

 • Maiustused
  Miks mitte rõõmustada oma töökaaslasi väikese üllatusega – hommikul oma töölaualt šokolaadi või kommi leidmine teeb meele rõõmsaks kogu päevaks. Täiskasvanud armastavad magusat üldjuhul sama palju kui lapsed, lisaks annab šokolaad kiireks tööpäevaks vajalikku energiat. Kui teile meeldib küpsetada, siis rõõmustage töökaaslasi isetehtud muffinite või küpsistega. Maiustuse asemel võib töökaaslastele lauale jätta ka mõne muu sümboolse tähendusega üllatuse.
   
 • Kaart
  Selleks sümboolse tähendusega üllatuseks võib olla ka näiteks kaart. Lähenege asjale loominguliselt ja kirjutage iga töökaaslase kaardile isiklik sõnum. Lihtsa ja kulunud sõbrapäevaõnnitluse asemel võiksite kaardile kirjutada tänuavalduse selle eest, et kolleeg teile viimase projekti juures abiks oli, et ta alati rõõmsameelne ja abivalmis on või ka selle eest, et ta eelmisel päeval te prillid nina pealt üles leida aitas.
   
 • Lilled
  Naiskolleege võib alati rõõmustada lillede kinkimisega. Sõbrapäeva puhul sobivad kinkimiseks eriti hästi kollased roosid, mis on sõpruse sümboliks. Kontorikaaslasele võib kinkida ka potilille, mis jääb kontorit kaunistama pikaks ajaks. Kindlasti tasub aga meeles pidada, et sõbrapäeval tuleks kõiki töökaaslasi võrdselt meeles pidada. Ehkki te võite olla lähedasem ühe-kahe töökaaslasega, ei ole viisakas õnnitleda lilledega näiteks kümnest kontoris töötavast inimesest ainult mõnda. Kui tegemist on väikese kollektiiviga (või suure firma väikese osakonnaga), kus töötab vähe inimesi, ei lähe lillede kinkimine liiga kulukaks. Suure kollektiivi puhul valige aga pigem mõni muu kingitus.

 • Kallistus ja head sõnad
  Lähedasi kolleege ei tohiks sel päeval kallistusest ilma jätta. Heade sõnadega tasub aga rõõmustada kõiki töökaaslasi ja seda mitte ainult sõbrapäeval. Siiras kiitmine, komplimendid ja toetavad sõnad teevad tuju heaks ning hoiavad motivatsiooni üleval ja muudavad seeläbi õhkkonna kogu töökollektiivi, aga ka klientidele-koostööpartneritele meeldivamaks.
 • Autor: RMP.ee toimetus, toimetus@rmp.ee
Seotud märksõnad: sõbrapäev
tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Sadamate ja raudteede kaubamaht mullu ning sajand tagasi 21.02.2018

  Statistikaameti andmetel veeti 2017. aastal raudteed pidi 27,3 miljonit tonni ja Eesti sadamate kaudu ligi 34,8 miljonit tonni kaupa ehk rohkem kui 2016. aastal. Ligi sada aastat tagasi oli nii raudtee kui ka sadamate kaubaveo maht umbes miljon tonni aastas.
  Loe edasi..

 • Aastal 2050 vajab toitu üheksa miljardit inimest 21.02.2018

  Maailma rahvaarv kasvab. ÜRO andmetel elas 1950. aastal maailmas 2,6 miljardit inimest, 1999. aastaks juba 6 miljardit ning 2015. aasta keskel 7,8 miljardit inimest. ÜRO prognooside kohaselt on aastaks 2030 maailma rahvaarvuks 8,5 miljardit inimest, 2050. aastaks 9,7 miljardit ning aastaks 2100 suureneb rahvaarv maailmas 11,2 miljardi inimeseni. Õigustatult kerkib esile küsimus, kas kõigile neile inimestele jätkub toitu ka tulevikus?
  Loe edasi..

 • Unusta kodukeemia! Tee ise soodsalt puhastusvahendid 19.02.2018

  Puhastusvahendite valik poes võtab ilmselt kõigil silme eest kirjuks. Nende hinnad varieeruvad mõnest eurost paarikümne euroni. Tegelikult on enamikke neist aga võimalik märksa soodsamate isetehtud vahendite vastu vahetada. Nii mõnigi neist on isegi efektiivsem kui poes pakutav. Seda enam, et nii on võimalik ka korralikult raha säästa.
  Loe edasi..

 • Valentinipäev kogub Eestis abielu sõlmimise kuupäevana populaarsust 13.02.2018

  Rahvastikuregistri andmetel on abielu sõlmimine 14. veebruaril alates sajandivahetusest Eestis kasvav trend. Aastate võrdluses sõltub päeva populaarsus nädalapäevast, millele see langeb, kuid üldiselt on näha 14. veebruaril registreeritud abielude arvu kasvu. Kui valentinipäev on neljapäeval, reedel või laupäeval, on abiellujaid rohkem.
  Loe edasi..

 • Aedniku veebruarikuised toimetused 12.02.2018

  Veebruaris valitseb väljas alles külm ja karge talv, kuid aednikul näpud juba sügelevad – on aeg teha esimesed seemnekülvid, hoolitseda toataimede eest ja varjutada taimi varakevadise päikese eest.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
« Veebruar 2018 »
Tööpäevade arv kuus 20
Töötunde kuus 157
Riigipühad: 24.02

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas koostate juba puhkuste ajakava?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Manpower
 • tammiste
 • epood
 • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
253030  Foorumi postitust
345  E-poe toodet
85  Koolitust
23096  Artiklit
52445  Registreerunud kasutajat
36154  Nädalakirja tellijat
33368  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017