Raamatupidajate sugiskonverents 2017
Neljapäev, 29. Juuni
 

Taimekaitsevahendite kasutamine avalikus kohas

Taimekaitsetöid tehakse kõige enam põllumajanduslikes majapidamistes, kuid taimekaitsevahendeid kasutatakse ka avalikes kohtades nagu haljasaladel ja parkides, aga ka karuputke tõrjel, maanteepervede-, gaasitrasside-, trammi- ja raudteede hoolduses. Saabunud on haljastuse ja heakorratööde hooaeg ning taimekaitsevahendite kasutamise nõuetest avalikes kohtades kirjutab Põllumajandusameti taimekaitse ja väetise osakonna juhataja Maris Raudsepp.

Taimekaitsevahendite professionaalne kasutaja peab läbima koolituse

Taimekaitsetunnistuseta võivad vabamüügis olevaid taimekaitsevahendeid kasutada vaid hobiaednikud oma tarbeks või silmailuks kasvatatavatel kultuuridel. Avalikes kohtades nagu haljasaladel, parkides, aedades, spordiväljakutel, tervishoiu- ja lasteasutuste aladel, võib taimekaitsevahendeid kasutada üksnes professionaalne kasutaja – koolituse läbinud ja taimekaitsetunnistust omav spetsialist. Koolituse käigus omandatakse vajalikud teadmised taimekaitsetööde nõuetekohase läbiviimise kohta. Taimekaitsetunnistuse väljastab Põllumajandusamet ja see kehtib viis aastat.

Taimekaitsetöödel peab järgima kõiki ohutusnõudeid ja arvestama hea taimekaitsetavaga

Halajasala umbrohutõrjel või teistel taimekaitsetöödel tuleb vältida rajatiste, nagu laste mänguväljaku ja teiste haljasalal asuvate objektide saastamist taimekaitsevahendiga. Töödest tuleb teavitada ümberkaudset elanikkonda, et vältida inimeste sattumist töödeldavale alale. Territoorium tuleb piirata ja välja panna hoiatussildid, mis teavitavad taimekaitsetöödest ning sellest, millal on ala taas kasutada lubatud. Ohutusnõudeid peab järgima, et vältida ohtu inimeste ja loomade tervisele ning ümbritsevale keskkonnale.

Professionaalne kasutaja arvestab integreeritud taimekaitse  põhimõtteid ja peab arvestust kasutatud taimekaitsevahendi üle. Arvestuses tuleb tuua välja taimekaitsevahendi nimetus, kasutuskorra aeg, kulunorm, maa-ala ning taimekultuur, mille peal taimekaitsevahendit kasutati.

Kasutada võib Eestis registreeritud ja konkreetseteks tõrjetöödeks lubatud taimekaitsevahendeid

Kasutada võib üksnes Eestis registreeritud ja konkreetseteks tõrjetöödeks lubatud taimekaitsevahendeid vastavalt pakendi märgistusel toodud kasutusjuhendile ning järgides asjakohaseid kasutuspiiranguid. Vahendid on kantud taimekaitsevahendite registrisse. Tööde tegemise ajal on kohustuslik kasutada sobivaid isikukaitsevahendeid. Taimekaitsevahendit ei tohi pritsida, kui tuule kiirus on suurem kui 4 m/s ja õhutemperatuur kõrgem kui 25 °C. Arvestama peab ka tuule suunda ja lähedal asuvaid objekte, et ära hoida nende võimalik saastumine. Taimekaitsevahendeid on keelatud kasutada alal, millel on õitsvaid taimi (ka võililled jms), välja arvatud juhul, kui kasutusjuhendis on märge, et seda võib kasutada taimede õitsemise ajal, aga ka siis võib taimekaitsetöid teha varahommikusel või hilisõhtusel ajal, mil mesilased ei lenda.

Põllumajandusamet soovitab alati eelistada umbrohu tõrjeks mehaanilisi vahendeid (niitmine, trimmerdamine, rohimine), kuuma auru või kuuma veega tõrjumist või muid töötlusviise. Keemilist umbrohutõrjet tuleb kasutada üksnes äärmisel vajadusel ja nõudeid järgides.

1. juunist peavad kasutusel olema uued ohupiktogrammid

Selle aasta 1. juunist lõppeb üleminekuaeg uuele ühtse klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise (CLP) määrusele. Sellest ajast peab väetise ja taimekaitsevahendite ning teiste võimalikku ohtu põhjustavate kemikaalide pakenditel kasutusel olema uued ohusümbolid. Rohkem infot CLP määruse kohta saab siit.

 • Autor: Maris Raudsepp, Põllumajandusameti taimekaitse ja väetise osakonna juhataja
 • Allikas: Maaeluministeerium
tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Saada sõpradele unikaalne laulu- ja tantsupeo postkaart ning tee head! 19.06.2017

  Anna oma sõpradele Eestis ning mujal maailmas teada, et tulemas on selle suve võimsaim pidu ning saada neile soojade tervitustega postkaart!
  Loe edasi..

 • Jäätiseekspordi kõrghooaeg on suvel 13.06.2017

  Statistikaameti andmetel toodeti 2016. aastal Eestis ligi 8700 tonni jäätist, millest ligi pool eksporditi. Importjäätist toodi Eestisse ligi 2400 tonni. Jäätiseekspordi kõrghooaeg jääb kolme suvekuusse, mil Eestist viiakse välja üle 40% jäätise aastasest kogusest.
  Loe edasi..

 • Noored käituvad nutimaailmas vanavanematest turvalisemalt 12.06.2017

  Eesti inimesed on päris hästi teadlikud, et oma nutiseadet on vaja kaitsta – üle 90% inimestest kasutavad paroole ja ekraanilukke ning 62% inimestest ei ole oma nutiseadmete paroole ega ekraanilukke kellegagi jaganud. Vaid 9% Eesti elanikest ei kasuta oma nutiseadmetel ühtegi esmast kaitsevahendit - ei paroole ega ekraanilukku.
  Loe edasi..

 • Pilvandmetöötlus - andmetöötluse loomulik areng 06.06.2017

  Kui internet on kasutajatele loonud võimaluse informatsioonile juurdepääsuks ükskõik millisel ajahetkel ja kohas, võimaldab pilvandmetöötlus, sõltumata ajast ja kohast, kasutada sisuliselt piiramatut arvutusvõimsust. Pilvandmetöötlus hõlmab erinevaid teenusmudeleid (pilveteenused), mis võimaldavad andmete salvestamist, töötlemist ning suurt salvestusmahtu.
  Loe edasi..

 • Ainus riigi nime kandev ooperimaja maailmas 29.05.2017

  Kas teadsid, et maailma ainus riigi nime kandev ooperimaja, Estonia teater, ehitati üles laulu ja mänguseltsi Estonia algatusel kogutud korjandusraha eest.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
rahandus
Töövahendid
Naljanurk


Direktor raamatupidajale: "Seifist puudub 1 000 eurot. Võti on ainult teil ja minul."

Raamatupidaja: "Mis seal ikka, härra direktor - ma teen ettepaneku, et kumbki meist paneb 500 eurot seifi tagasi ja lõpetame selle piinliku jutu."

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
« Juuni 2017 »
Tööpäevade arv kuus 21
Töötunde kuus 165
Riigipühad: 04.06, 23.06 ja 24.06

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Külastan RMP.ee portaali
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • polven foods
 • Hansa Grupp
 • Avalik andbemaas
 • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
246165  Foorumi postitust
351  E-poe toodet
76  Koolitust
21869  Artiklit
51058  Registreerunud kasutajat
35356  Nädalakirja tellijat
32680  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017