Eesti Raamatupidajate konverents Kevadmissioon 2018
Teisipäev, 20. Märts
 

Ettevõtte arenguprogrammi toetuse tingimusi muudetakse leebemaks

Riik plaanib teha mitmeid muudatusi ettevõtete arenguprogrammi toetusmeetmes, et soodustada olulise mõjuga ettevõtjate arenguprogrammiga liitumist ning laiendada arenguprogrammi kaudu toetust saavate ettevõtjate sihtrühma. Koda toetab neid muudatusi, kuid tegi täiendavaid ettepanekuid toetustingimuste muutmiseks.

Ettevõtte arenguprogrammi ja selle toetusmeetme eesmärk on aidata ettevõtjatel muuta oma senised tegevused ja protsessid nutikamaks ja kõrgemat lisandväärtust loovamaks ning seeläbi kasvada ja muutuda rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisemaks.

Ühe olulise muudatusena muudetakse leebemaks olulise mõjuga ettevõtjate kasvu eesmärke. Kui praegu peab ettevõtja müügitulu ja lisandväärtus töötaja kohta kasvama arenguplaani elluviimise tulemusena vähemalt 10 protsenti rohkem kui vastava sektori keskmine näitaja, siis eelnõuga kehtestatakse ettevõtjatele, kelle plaanitav aastane müügitulu on toetuse järgselt vähemalt 20 miljonit eurot, 5 protsendiline kasvunõue.  

Koda tegi ministeeriumile saadetud kirjas ettepaneku kehtestada 5 protsendiline kasvunõue ka ettevõtjatele, kelle müügitulu on arenguplaani elluviimise järel vähemalt 10 miljonit eurot. Muudatus motiveeriks veelgi suuremat hulka ettevõtjaid arenguprogrammis osalema ning oma rahvusvahelist konkurentsivõimet tõstma ja majandustulemusi parandama. Selle tulemusena suureneksid ka riigi maksutulud. 

Avaldasime toetust ka muudatusele, millega leevendatakse toetuse saamise tingimusi. Kui täna peab  toetuse saamiseks ettevõtja viimase kolme aasta müügikäive olema kasvatanud igal aastal keskmiselt 10 protsenti, siis eelnõuga vähendatakse kasvunõuet 5 protsendini. 

Lisaks soovib riik täpsustada abikõlbulike kulude reegleid. Näiteks soovitakse kehtestada 100-eurone alampiir aktsepteeritavale kuludokumendile. See tähendab, et kui kulu on 25 või 75 eurot, siis see ei ole edaspidi abikõlbulik. Koja hinnangul ei ole väga väikese summaga kuludokumentide menetlemine majanduslikult mõistlik. Seetõttu ei ole me vastu alampiiri kehtestamisele. Kuna ca 10 protsenti esitatud kuludest jääb hetkel alla 100 euro, siis ei pea me mõistlikuks 100-eurose alampiiri kehtestamist. Seetõttu tegime ministeeriumile ettepaneku kehtestada alampiiriks 50 eurot. Sellisel juhul väheneb võrreldes tänasega avaliku sektori halduskoormus ning ettevõtjatel jääb alles võimalus esitada kuludokumente summade kohta, mis jäävad vahemikku 50-100 eurot. 

Muudatused plaanitakse jõustada üldises korras ehk kolmandal päeval pärast avaldamist riigi teatajas. Kuludokumentidega seonduvad muudatused hakkavad kehtima nendele toetuse saajatele, kes esitasid oma taotluse pärast muudatuste jõustumist.

Loe lähemalt koja ettepanekuid SIIT.

tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Sisserände kvoodi lahendused ei rahulda ettevõtjate vajadusi 19.03.2018

  Siseministeerium on tänaseks välja töötanud seaduse muutmise eelnõu, millega muuhulgas jäetakse sisserände piirarvu arvestusest välja tippspetsialistid ning pikendatakse Eestis lühiajalise töötamise lubatud aega. Kuigi kaubanduskoda muudatusi ...
  Loe edasi..

 • Siseministeerium kaasajastab välismaalastest tööjõu regulatsiooni 14.03.2018

  Väljatöötamiskavatsuse koostaja on analüüsinud kehtivat välismaalaste seadust ja kaardistanud kitsaskohad, mis vajavad uuendamist ja kaasajastamist. Muudatuste üldine eesmärk on ajakohastada välismaalaste Eestisse saabumise ja siin elamise ning õppimise või töötamisega seotud regulatsioone, et need vastaksid paremini majanduse, tööturu ja ühiskonna vajadustele.
  Loe edasi..

 • Riigikogu võttis vastu vedelkütuse seaduse muudatuse 14.03.2018

  Riigikogu võttis kolmandal lugemisel vastu vedelkütuse seaduse muudatuse, mille eesmärgiks on vähendada maksupettuse riske kütusesektoris, luues kütuse käitlemise andmekogu ja tõstes kütuse müüjatelt nõutavaid tagatisi. Seaduse vastu ...
  Loe edasi..

 • Kooskõlastusringile saadeti vanemahüvitise süsteemi teise etapi muudatused 05.03.2018

  Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi teise etapi muudatused, millega lapsevanemad saavad võimaluse vanemahüvitist senisest oluliselt paindlikumalt kasutada ja mõlema vanema vahel jagada. Erinevate vanemapuhkuste tasustamise põhimõtted ühtlustatakse ja edaspidi maksab kõiki vanemapuhkustega seotud hüvitisi sotsiaalkindlustusamet.
  Loe edasi..

 • Hoolduskoormusega töötaja saab kasutada tasustatud hoolduspuhkust 01.03.2018

  Töölepingu- ja perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu järgi nähakse ette tasustatud hoolduspuhkus täisealise sügava puudega isiku töötavale lähedasele või määratud hooldajale. Tasustatud hoolduspuhkuse eesmärk on soodustada hoolduskoormusega töötaja tööelus püsimist, andes talle täiendavat vaba aega sügava puudega lähedase hooldamiseks või hooldamise korraldamiseks, sh ka näiteks arsti juures käimiseks.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
« Märts 2018 »
Tööpäevade arv kuus 21
Töötunde kuus 168
Riigipühad: 30.03

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas teie ettevõttes tutvustatakse töötajatele juba uue isikuandmete kaitse üldmääruse nõudeid?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • BDO
 • SimplBooks
 • ETL
 • Maksuskoop
 

Hommikuseminarid

Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
253596  Foorumi postitust
365  E-poe toodet
82  Koolitust
23214  Artiklit
52531  Registreerunud kasutajat
36202  Nädalakirja tellijat
33401  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017