Kruuda soovib Tere saneerimist jätkata ja müüa ühe tootmishoone

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

AS-i Tere juhatuse liige Oliver Kruuda ütles intervjuus Eesti rahvusringhäälingu (ERR) uudistemagasinile "Aktuaalne kaamera", et Tere pankrotiks põhjust pole ning tuleks jätkata saneerimismenetlust, ent selle kiireks lõpetamiseks peaks piimatööstus ühe tootmishoone maha müüma.

"Seaduse järgselt on võimalik esitada kaks avaldust. Üks on saneerimisavaldus ja teine on pankrotiavaldus. Ja selgelt kasumlikult toimiv ja hea ettevõte esitab alati saneerimisavalduse, mitte pankrotiavalduse," ütles Kruuda intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

Ta märkis, et pankrotiavalduse puhul saaksid raha kätte vaid suured kreeditorid ehk Nordea ja DNB pank, ent teised võiksid rahast ilma jääda. "Kõikide võlausaldajate huvi ja meie huvi on saneerimiskava võimalikult kiiresti täitma hakata, et saaks võlgnevused maha maksta," rääkis Tere juht.

Kruuda lisas, et protsessi kiire lõpetamise huvides soovib Tere enda ettevõtteid müüa. "Me oleme arvamusel, jah, et me peame arvatavasti ühe tootmismaja maha müüma, et siis kõik see olemasolev protsess koheselt ära lõpetada ja elada rahulikult oma elu edasi. Sest ma ei taha ka niimoodi vastuvoolu ujuda kogu aeg," rääkis ta.

Maksukuriteos kahtlustatav Kruuda lisas, et kahtlustust ta omaks ei võta. "Arutasime ja tegime üleeile pika päeva tööd ja minu arusaamine on see, et tegelikult on tõlgendused erinevad. Seda me nüüd siis jätkuvas menetlusestaadiumis ka saame koostöös arutada ja võib-olla leiame selguse," ütles ta.

Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid teisipäeval kinni ettevõtja, AS Tere juhatuse liikme Oliver Kruuda ja veel viis inimest, keda kahtlustatakse maksukuriteos. Võtmeisikud pääsesid vabadusse kolmapäeva õhtul.

"Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses," öeldi Põhja ringkonnaprokuratuurist BNS-ile.

Kahtlustuse kohaselt on tulumaksu alates 2015. aasta algusest jäetud maksmata 250 000 euro ulatuses ning käibemaksu 2015. aasta kevadest saadik 125 000 euro mahus. Meedia andmetel korraldati nii AS Tere kontoris kui ka kõigi kuue kahtlustatava töökohas ja kodus teisipäeval läbiotsimine.

AS-i Tere suuremate võlausaldajate Nordea ja DNB Panga esindaja sõnul ei tulnud AS-ile Tere ja selle juhatuse liikmele Oliver Kruudale esitatud kahtlustus talle üllatusena, ent kreeditorid tema teada maksuametiga ise kontaktis olnud ei ole.

Suuremaid võlausaldajaid DNB ja Nordea panku esindava advokaadibüroo COBALT juhtivpartner Jaanus Mody lisas, et kreeditoride hinnangul tuleb Tere praegu käimas olev saneerimismenetlus kiiremas korras lõpetada ja alustada hoopiski pankrotimenetlust. Ta märkis muuhulgas, et Kruuda pole kohtule ega teistele andnud läbipaistvaid andmeid ning seetõttu protsessiga jätkata ei saa.

Allikas:  BNS
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll