Merit Tarkvara
Neljapäev, 19. Juuli
 

Uus standard võimaldab e-arvetega riigipiiridest üle astuda

Valminud on Euroopa Liidu ühtne e-arve standard. Ühtne e-arvete standard määrab üheselt kindlaks e-arvelduse reeglistiku, et arve saatja ja vastuvõtja infosüsteemid saaksid automaatselt ja tõrgeteta arveinfot vahetada.

"Eesti on digiriigina teinud väga olulise sammu muu maailmaga arvete saatmise ja vastuvõtmise lihtsustamiseks," ütles Tieto Estonia AS äriarendusjuht Kaido Heinsalu projekti kommenteerides. "Reaalaja majanduse projekti raames kasutusele võetav ühtne Euroopa e-arve standard võimaldab ettevõtetel e-arveid vahetada lihtsamini ja odavamalt kui paberil või PDF-il arveldamine kunagi olnud on." Projektis osalevad Eesti e-arvete operaatorid Omniva, Telema ja Tieto Estonia on juba valmis uuele standardile vastavaid e-arveid edastama.

"Eesti on oma e-arvete formaati kasutanud ligi 15 aastat, aga järjest rohkem lisandub piiriüleseid tehinguid, mille puhul ei ole enam võimalik riigisiseseid formaate kasutada," selgitas Heinsalu. "Ei ole mõeldav, et Euroopa Liidu ühtsel turul tegutsevad ettevõtted juurutavad oma süsteemides korraga kõiki liidus kasutatavaid eripalgelisi rahvuslikke standardeid." Euroopa Liidu ühtse turu põhimõttest lähtuv e-arve formaat ja selle kasutuselevõtt märgilise tähendusega.

Reaalaja majanduse (Internet of Business) projekti käigus keskenduti ka sellele, et uue standardi kasutuselevõtt oleks Eesti ettevõtetele võimalikult valutu. Kõigil asutustel, kes kasutavad Omniva, Telema või Tieto teenust, on see mure juba lahendatud, kuna operaatorid hoolitsevad selle eest, et Eesti e-arve Euroopa standardile vastavaks tõlkida. "Ettevõtetel, kes alles plaanivad e-arvet kasutusele võtta ja operaatorit valida, tasub kindlasti silmas pidada Euroopa standardi suutlikkust," lisas ta.

Projektiga luuakse ka ühendus üleeuroopalise ühtse andmevahetusvõrgustikuga PEPPOL, mis lihtsustab oluliselt e-arve operaatorite omavahelist suhtlust ning laiendab seega veelgi võimalusi ettevõtetel enda äripartneritele e-arveid saata. "Lisaks saab e-arve edastuskanalina lisarakendust ka e-riigi alustala X-tee," märksi Kaido Heinsalu. "See annab suurima võidu e-arveldamise levikule avalikus sektoris, kuid samas lihtsustab oluliselt kõigi Eestis tegutsevate e-arve operaatorite omavahelist roamingut." Tänu X-tee kasutusele puudub edaspidi operaatoritel vajadus omavahelisi kulukaid otseühendusi luua ja hallata.

Ühise Euroopa Liidu e-arvete standardi loomine ja juurutamine võimaldab e-arvete maailmas riigipiiridest üle astuda ja olla vastavuses EuroopaLiidu kehtestatud e-arvete direktiiviga nr 2014/55/EL. "Tänu kõnealusele edukale koostööprojektile ja projekti käigus loodud võimalustele on Eesti ettevõtetel nüüd juures hulk mõjuvaid argumente e-arvete kasutuselevõtuks," lisas Heinsalu.

Internet of Business projekt on kaasrahastatud CEF Telecom eInvoicing 2016 programmi raames The Innovation and Networks Executive Agency (INEA) poolt.

Projekti Internet of Business koordineerib Eesti IKT klaster, projekti raames arendatakse reaalajas toimuvate automatiseeritud äritehingute jaoks turvaline ja mugav keskkond.

E-arve kirjeldus ehk projekti raames loodud spetsifikatsioonid, mis kirjeldavad, kuidas Eesti e-arvet kasutada vastavalt Euroopa e-arve standardile, on leitavad siit.

  • Autor: Kristi Semidor, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu kommunikatsioonispetsialist
  • Allikas: Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
Seotud märksõnad: e-arve, e-arveldus
RMP auto koolitus

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

Vaata kõiki artikleid
 
toopakkumised
Töövahendid
Naljanurk

Andke endast tööl alati 100%!
12% esmaspäeval
28% teisipäeval
35% kolmapäeval
20% neljapäeval
5% reedel

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
« Juuli 2018 »
Tööpäevade arv kuus 22
Töötunde kuus 176
Riigipühad: -

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
  • LeapIn
  • saku metall
  • epood
  • Maksuskoop
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
256895  Foorumi postitust
341  E-poe toodet
94  Koolitust
22180  Artiklit
52783  Registreerunud kasutajat
36227  Nädalakirja tellijat
33348  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017