Esikümne artiklid detsembris 2016

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui oled avastanud vea eelmise majandusaasta aruandes, mida siis teha? | Raamatupidamine
Aeg-ajalt juhtub siiski, et pärast aastaaruande valmimist ja kinnitamist avastatakse eelmise perioodi kohta asjaolusid, mis olid jäänud õigel ajal avastamata, aruandes kajastamata või ebakorrektselt kajastatud. Vea põhjusteks on tavaliselt arvutus- või süsteemiviga, arvestuspõhimõtte ebakorrektne rakendamine, pettus ning info varjamine või tähelepanuta jätmine.

TÖR ja tasustamata puhkus | Tööõigus
Küsimus: Kas peab TÖR-is registreerima töötamise peatamise kui töötaja on poolte kokkuleppel tasustamata puhkusel kuus ühe nädala?

Raamatupidamise seadus Riigikogus vastu võetud | Maksundus
Täna, 15. detsembril toimunud riigikogu istungil võeti vastu raamatupidamise seaduse muutmise seadus.

Õppepuhkus – kas tööandja kulu? | Töö, puhkus, tasu
Targad ja õpihimulised töötajad on iga edumeelse tööandja unistus. Mõistagi teevad tööandjad töötajate koolitamiseks kulutusi. Ometi ei ole töötaja õppimine alati tööandja huvidega kooskõlas. Millised ootused saakski tööandjal olla, kui raamatupidaja asub lenduriks õppima või arst leiab arhitektuuris uue kutsumuse?

Dividendi maksmisest ja aastaaruandest  | Raamatupidamine
Küsimus: RMP.ee lugejates tekitas arusaamatust asjaolu, kas ettevõte võib maksta dividende mitu korda aastas? Ning kui dividendide väljamaksmise otsus võetakse vastu alles peale majandusaasta aruande esitamist, kas tekib ka vajadus äriregistrile esitatud aastaaruannet muuta.

Tööõnnetusest kontori kaunistamisel 
| Tööõigus
Küsimus: kaunistame igal aastal jõulude eel kontorit, nii ka sel aastal. Juhtus aga nii, et kaunistusi üles riputades hakkas tool kõikuma ja ma kukkusin. Kukkudes sain põrutada ja perearst kirjutas mulle haiguslehe. Tööandja ütles, et see ei ole tööõnnetus, sest ma ei teinud oma tööd. Olen sekretär ja ametijuhendis ei ole tõesti töökohustusena kirjas jõulukaunistuste üles panemist. Kas see ei olegi siis tööõnnetus?

Madise pöördus firmajuhtide töötuskindlustuse osas riigikohtusse 
| Maksundus 
Õiguskantsler Ülle Madise pöördus riigikohtusse, et tunnistada äriühingu juhatuse liikme töötuna arvele võtmise piirang põhiseadusega vastuolus olevaks.

Riigikogu võttis vastu uue koalitsiooni ulatuslikud maksumuudatused | Maksundus
Riigikogu võttis esmaspäeval (19.12) vastu uue koalitsiooni maksumuudatuste kobareelnõu ehk tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse, millega muuhulgas jäetaks tuleval aastal sotsiaalmaksumäär langetamata, tõstetakse ennaktempos erinevaid aktsiise ja kehtestatakse 2018. aastast uus tulumaksuvabastussüsteem.

23. ja 31. detsembril on lühendatud tööpäev |Töö, puhkus, tasu
23. ja 31. detsembril tuleb kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra. 24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad. Tööandja majandustegevuse tõttu või kehtestatud tööajakava alusel riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu.

EBITDA head ja vead | Raamatupidamine
EBITDA ehk kasum enne intresse, makse ja kulumit on ilmselt üks tulisemaid vaidlusi tekitanud finantsnäitajaid. Väärtusinvestorid põlgavad seda, samas kui analüütikud ja juhtkonnad kasutavad antud numbrit ettevõtte väärtuse ja riskantsuse arvutamisel igapäevaselt. Paljudel juhtudel sõltub EBITDA tasemest ka juhtkonna töötasu. Kummal leeril on siis õigus ja mida peaks EBITDA eeliste ja puuduste kohta teadma?.

Allikas:  RMP.ee

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll