Esikümne artiklid novembris 2013

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Töötasu alammäär 2014. aastal on 355 eurot | Tööõigus
Alates 1. jaanuarist 2014. aastal kehtestatakse tunnitasu alammääraks 2,13 eurot ja kuutasu alammääraks täistööajaga töötamise korral 355 eurot.

Puhkuse inventuur, mis see on ja miks seda vaja on? | Tööõigus
Lähenev aasta lõpp toob endaga muuhulgas kaasa igasuguste kokkuvõtete, aruannete ja inventuuride tegemise. "Inventuur", mida tööandjal tasuks teha, puudutab töötajate puhkuseid. Sellist kohustust seadus ette ei näe, kuid selle tegemine on mõistlik ja ka vajalik. Praktikas esineb endiselt sageli olukordi, kus pikaajalise töösuhte korral ei ole pooltel täpselt teada, millise aasta puhkuse on töötaja puhanud ja millise aasta eest on puhkusepäevi veel saada. Selline probleem kerkib esile eriti just töölepingu lõpetamise korral.

Sotsiaalmaksukohustus | Maksundus
Küsimus: Kas peab esitama sotsiaalmaksu kohta 0-deklaratsiooni, kui on nn ühemehefirma (OÜ), töölepingut ei ole ja palgal ei ole kedagi? Firma tegeleb korteri väljaüürimisega.

2014. aasta raamatupidaja kalendermärkmik | RMP.ee
Juba 9. aastat annab RMP Eesti OÜ välja finantsinimestele suunatud kalendermärkmikku, mis sisaldab lisaks kalendaariumile maksutähtpäevi, riigipühi ja kalendaarset tööajafondi. Lisamärkustena leiab tähtsamad faktid ja viited seadustele, näiteid puhkusetasu ja hüvitiste arvestamisest ning palju muudki tööks vajalikku.

Millise kategooria sõiduk on sõiduauto? | Maksundus
Küsimus: Millise kategooria sõiduk (M1; M2; M3; N1; N2; N3) on sõiduauto maksuseaduste mõistes ja millise seaduse alusel on see määratletud.

Maksu- ja tolliameti õigus tehinguid ümber hinnata sai kohtus kinnitust | Maksundus
Jõustus kohtuotsus maksuvaidluses, mis kinnitab maksu- ja tolliameti õigust lähtuda maksustamisel tehingu tegelikust sisust, mitte vormist.

Kas tööandja on kohustatud maksma töötasu nende päevade eest, millal töötaja tööle ei ilmu? | Tööõigus
Kindlasti on paljud tööandjad kokku puutunud töötajatega, kes tööle asumisel on küll täis indu ja töötahet, kuid pärast jätavad oma töö tegemata või ei ilmu üldse tööle. Seekordne artikkel keskendub küsimusele, kuidas toimub puudutud päevade eest töötasu arvestamine.

Inventuur kui kindlustunde andja | Raamatupidamine
Inventuuride läbiviimine on teema, mis ei jäta ilmselt ükskõikseks ühtegi inimest, kes puutub kokku ettevõtte või asutuse finants-, logistika-, tootmis- või juhtimistegevusega. Finantsjuhtimise osas on inventuur omamoodi garandiks, et aruanded on õiged ning õiglased, logistikavaldkonnas annab inventuur ülevaate tegelikust laoseisust, tootmisvaldkonnale tagab inventuur aga kindluse, et tootmisüksuse häireteta tööks on kõik vajalikud komponendid olemas.

Järgmise aasta töötuskindlustuse makse määrad jäävad samaks
|
Tööõigus
Valitsus otsustas jätta töötuskindlustuse makse määrad samale tasemele ehk siis kokku 3 protsendile, millest 2 protsenti tasub oma brutopalgast iga töötaja ja 1 protsendi tööandja.

Autode käibemaksu muudatuste osa otsustati riigikogu menetlusest välja võtta | Eelnõud
Reformierakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonid otsustasid võtta menetluses olevatest Käibemaksuseaduse ja Tulumaksuseaduse eelnõudest välja ettevõtluses kasutatava sõiduautode sisendkäibemaksu maha arvamise piiramise, era- ja töösõitude regulatsioonide, 64-eurose isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise kaotamise ja sõiduautode erisoodustust puudutava osa.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll