Riigi Infosüsteemi Amet esitleb uut ID-kaardi rakendust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Riigi infosüsteemi amet on koos partneritega välja töötanud uue ID-kaardi rakenduse DigiDoc4.

DigiDoc4 on uuem ja täiustatud versioon seni kasutusel olevast DigiDoc3st. Rakendus on tänapäevasema ülesehitusega, seda on mugavam kasutada ning selle esmakordsel käivitamisel antakse hea ülevaade DigiDoc4 võimalustest.

"Suurim muutus võrreldes eelmise versiooniga seisneb selles, et senise kolme erineva rakenduse asemel on kasutajal edaspidi ainult üks. Uus rakendus ühendab endas kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid:

  • ID-kaardi haldusvahendi funktsionaalsused,
  • dokumentide krüpteerimise ja allkirjastamise.

Rakendus on kolmes keeles ning vahend töötab korraga ka mitme ID-kaardiga, mis on arvutisse ühendatud," ütles riigi infosüsteemi ameti eID valdkonna projektijuht Tõnis Reimo.

Mõlemad tarkvarad, nii DigiDoc3 kui ka DigiDoc4 jäävad paralleelselt kasutusse, ent soovitame kõikidel, kes kasutavad ID-kaarti digiallkirja andmiseks, dokumentide krüpteerimiseks või soovivad kontrollida oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivusaega, võtta DigiDoc4 versioon kasutusele hiljemalt selle aasta lõpuks. "DigiDoc3 me enam ei täienda, mistõttu on DigiDoc4 kindlasti parem ja tänapäevasem ID-kaardiga dokumentide töötlemise vahend," selgitas Reimo.

Uus ID-kaardi kasutamise tarkvara on kättesaadav veebilehelt SIIN. Rakendus tuleb oma arvutisse alla laadida ja järgida juhendeid. DigiDoc4 toimimise eeldus on see, et arvutis on olemas varasem ID-kaardi tarkvara. Alates juunist pakub iga arvuti juba automaatselt ID-kaardi rakenduse uuema versiooni kasutusele võtmist ning ID-kaardi kasutaja ei pea ise tarkvara alla laadima.

DigiDoc4 on praegu veel beetaversioon ning praegu saavad seda alla laadida ainult Windowsi kasutajad.

Kuni 1. juunini ootab RIA ID-kaardi rakenduse veelgi paremaks muutmiseks kõigi kasutajate ettepanekuid ja tagasisidet sellele aadressile.

DigiDoc klienditarkvara on kasutusel ligikaudu 650 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil pea 500 000 digiallkirja.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll