aastaaruanne 2017
Kolmapäev, 24. Jaanuar
 

MTA tuvastas Pärnu toitlustuskohtades ja ööklubides registreerimata tööjõudu

Maksu- ja tolliameti ametnikud on detsembris Pärnu toitlustuskohtade ja ööklubide kontrollide käigus tuvastanud kümneid registreerimata töötjaid. Kui päevasel ajal on toitlustuskohtade töötajad enamasti registreeritud, siis õhtul ja öösel tegutsevates asutustes oli mitmeid registreerimata töötajaid, kes suures osas registreeriti MTA külastuste käigus.

Maksu- ja Tolliameti maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassari sõnul on Pärnumaal detsembrikuus tehtud kontrollkäikude tulemusel töötamise registrisse täiendavalt registreeritud 39 töötajat, kellest paljud ei ole viimastel kuudel ametlikku palka saanud. „Uusi töötajaid on registreeritud nii kontrollkäikude ajal kui ka vahetult pärast kontrollkäike, sealhulgas ka nendesse toitlustus- ja majutusasutustesse, kuhu ametnikud veel kontrollima ei ole jõudnud,“ rääkis Lepassar. „MTA ootus ongi see, et ettevõtjad ise oma maksuasjad korda teeksid ning edaspidi jälgime, kas kanded püsivad korras ja kas nendele uutele registreeritud töötajatele hakatakse deklareerima ka ametlikku töötasu,“ lisas ta.

Veel samal teemal

Kokku 39 uut töötajat registris mõne nädala jooksul ja ühes piirkonnas, kus MTA ametnikud kontrolle teostasid, näitab selgelt tõsise ümbrikupalga probleemi olemasolu sektoris. „Plaanime lähiajal jätkata kontrollidega Pärnu piirkonnas ja ka teistes piirkondades, samuti Lõuna-Eestis. MTA on mõned kontrollkäigud juba teinud näiteks Tõrvas, kuid kindlasti teeme kontrollkäike piirkonnas laiemalt,“ lisas Lepassar.

Detsembri esimeses pooles kontrollisid MTA ametnikud päevasel ajal kümmet Pärnu kohvikut või pubi, kus kõik 25 kontrollitud töötajat olid ka töötamise registris registreeritud. „Öisel ajal pilt enam nii ilus ei olnud. Kontrollitud viies ööklubis või baaris olid 52 töötajast 7 registreerimata, lisaks sellele registreeris üks MTA ametnike saabumise eel uksed sulgenud ööklubi järgmisel päeval 7 töötajat. Ning vahetult enne MTA ametnike külaskäiku registreerisid kaks ettevõtet juurde kokku 14 uut töötajat. Praktika näitab, et töötajad jäetakse töötamise registris registreerimata ikka selleks, et neile töötasu mitteametlikult maksta,“ rääkis Lepassar.

Kontrollide käigus vaadeldakse ka müüdava alkoholi maksumärke. Kui alkoholil puudub Eesti kange alkoholi maksumärk, siis on seaduse mõistes tegemist käitlemiseks mittelubatud alkoholiga, mille kaubanduslikul eesmärgil hoidmise või ladustamise või sellega kauplemise eest on ette nähtud väärteokaristus. Eesti meelelahutus- ja toitlustusasutused ei tohi müüa kanget alkoholi, millel puudub maksumärk või millel on mõne muu riigi maksumärk.

Registreerimata töötajate osakaal toitlustus- ja majutussektoris Eestis on 5%, Pärnumaal 7,2%. Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt oli ümbrikupalkadest tekkinud maksuauk toitlustussektoris ca 12 miljonit eurot.

MTA eesmärk on töötamise registreerimise kontrollimisega välistada töötajatele ümbrikupalga tasumine. Kui töötajad on korrektselt registreeritud, võtab kontrolliprotsess aega vaid paar minutit. Kui tuvastame puudusi, siis on vaja võtta ütlused töötajatelt ning alustame menetlust. Selleks, et maksuasjad oleksid korras, saab töötaja ka ise hea seista. E-maksuametis/e-tollis on näiteks võimalik kontrollida, kas tööandja on kogu palga ikka deklareerinud ning vajadusel sellest otse tööandjale või maksu- ja tolliametile märku anda.

tarkvara

Veel samal teemal

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Põllumajandus ja toiduainetööstus vajab valdkonna ettevõtetesse tööle siirduvaid koolilõpetajaid 23.01.2018

  Kuigi põllumajanduse ja toiduainetööstuse erialade lõpetajaid on tuleviku tööjõuvajaduse katmiseks piisavalt, ei asu suur osa neist valdkonna ettevõtetesse tööle. Ettevõtjad kurdavad töökäte nappust, selgub OSKA uuringus ...
  Loe edasi..

 • Soolisi iseärasusi arvestav töökoha kujundamine 22.01.2018

  Tööinspektsiooni töötervishoiu talitus korraldas tööandjate hulgas küsitluse, mille fookuses oli naiste töötamise võimalused neis ametites, kus tavapäraselt töötavad mehed. Ettevõtete valikul keskenduti eelkõige nendele ...
  Loe edasi..

 • Puhkusegraafiku koostamise meelespea 17.01.2018

  Puhkusegraafiku koostamine on nõue, aga teisalt võimalus ettevõtte tegevusi, tootmisprotsesse planeerida.Töölepinguseadus näeb ette, et igal töötajal on õigus saada aastas põhipuhkust 28 kalendripäeva, millest vähemalt üks osa peab kestma 14 järjestikust kalendripäeva. Juhul kui töötaja on liitunud ettevõttega poole aasta pealt, on tal õigus saada põhipuhkust proportsionaalselt tööl oldud ajaga. Enamasti tööandjad arvestavad töötajate soove, kui aga töötaja tahab puhata aasta esimeses kvartalis ja graafik veel puudub, siis saab seda teha eranditult vaid tööandja nõusolekul.Puhkuse ajakava tuleb töötajatele tutvustada kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Ajakava on õigus muuta tööandja ja töötaja kokkuleppel.
  Loe edasi..

 • Tööjõupuudus on varsti meie kõigi probleem 17.01.2018

  Statistikaameti rahvastikuprognoosi kohaselt väheneb Eesti rahvaarv kuni aastani 2040 aastas keskmiselt 4800 inimese võrra. Tööealiste inimeste arv väheneb samal ajal isegi kiiremini ja pensioniealiste arv kasvab. Arvutuslikult jääb edaspidi igal aastal keskmisel ...
  Loe edasi..

 • Miks mõnes töökohas on hea töötada, aga teises mitte 16.01.2018

  Tõenäoliselt oleme me kõik kas kliendi või töötajana kogenud, et organisatsioonid on erinevad. Ühes levib positiivne õhkkond, uued ideed ja teeme-ära-vaim, teises pinged, igavus või ebakompetentsus. Esmane hinnang võib olla, et see ...
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Kalmistuvalvur tuleb kontorisse ja annab lahkumisavalduse.

Küsitakse: "Milles asi?" 

Kalmistuvaht: "Ma ei jaksa enam! Terve päeva ja öö käin mööda kalmistut ja loen "Siin puhkab...". Ainult mina lollike teen tööd!" 

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
« Jaanuar 2018 »
Tööpäevade arv kuus 22
Töötunde kuus 176
Riigipühad: 01.01

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Regionaalhaigla
 • Tallinna linnatranspordi
 • resa
 • Dokumendinaidised
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
252007  Foorumi postitust
345  E-poe toodet
96  Koolitust
22953  Artiklit
52273  Registreerunud kasutajat
36064  Nädalakirja tellijat
33290  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017