Töötuskindlustushüvitise maksimumiks on käesoleval aastal ligi 1304 eurot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Töötuskindlustushüvitist on 2016. aastal võimalik saada maksimaalselt 1303,86 eurot kuus; minimaalne töötuskindlustushüvitis 31 kalendripäeva eest on käesoleval aastal 201,05 eurot ja minimaalne päevamäär on 6,5 eurot.

Maksimaalse töötuskindlustushüvitise suuruse aluseks on kolmekordne Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu. Sellel aastal on keskmine ühe kalendripäeva töötasu 28 eurot ja 4 senti. Keskmise ühe kalendripäeva töötasu arvutab töötukassa igaks kalendriaastaks möödunud aastal kindlustatute makstud töötuskindlustusmaksete alusel, teatas töötukassa.

Töötuskindlustushüvitise suuruseks on hüvitise maksmise esimesel sajal päeval 50 protsenti ja seejärel 40 protsenti kindlustatu üheksa kuu keskmisest kalendripäeva töötasust enne kolme viimast kuud, mis eelnesid töötuks jäämisele. Ühe kalendripäeva hüvitise suurusele on kehtestatud ülempiir, milleks on kolmekordne Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu eelmisel kalendriaastal. 2016. aastal on hüvitist võimalik saada esimesel sajal päeva 42 eurot ja 6 senti päevas ja alates 101. päevast 33 eurot ja 65 senti päevas.

Töötuskindlustusega hõlmatute arv oli eelmisel aastal 606 999 inimest, mis on 4442 inimest rohkem kui 2014. aastal.

Alates 1. jaanuarist muutus ka töötutoetuse päevamäär, mis on nüüd 4,41 eurot päevas, eelmisel aastal oli töötutoetuse päevamäär 4,01 eurot. Töötutoetuse 31-kordne päevamäär on 136,71 eurot.

Allikas:  BNS

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll