swedbank
Pühapäev, 25. Veebruar
 

Alates 1. veebruarist 2009 muutub pensionide, toetuste ja hüvitiste väljamaksmise kord

Sotsiaalkindlustusamet saatis 2008. a novembri lõpus välja ligi 145 000 kirja neile riiklike pensionide, toetuste ja hüvitiste saajatele, kes kasutavad oma raha kättesaamiseks Eesti Posti teenust. Kirjale on lisatud ka avalduse blankett. Järgnevalt võite tutvuda teavituskirja sisuga, kirja lõpuosas on võimalus avalduse blanketi väljatrükkimiseks.

Teavituskiri

Alates 1. veebruarist 2009  postkontorist enam pensioni, toetusi ja hüvitisi välja võtta ei ole võimalik. Edaspidi on Teil raha kättesaamiseks alljärgnevad võimalused, mille hulgast valige endale kõige sobivam variant.

 • Raha kantakse panka riigi kulul - Teie arveldusarvele

Kui Teil juba on arveldusarve, saate oma pensioni, toetuse või hüvitise olemasolevale arveldusarvele kanda. Kui Te arveldusarvet ei oma, siis on seda võimalik avada pangakontorites, postkontorites töötavates postipankades või pangabussides. Te saate pangakaardi, millel on palju kasutusvõimalusi – sellega saab tasuda ostude eest kauplustes, teha pangaautomaadis makseid, võtta välja sularaha, sõlmida otsekorralduslepinguid jpm.

 • Raha kantakse panka riigi kulul - Teise isiku arveldusarvele

Raha kantakse teise isiku arveldusarvele (ka juriidilise isiku arveldusarvele, sealhulgas ka kohaliku omavalitsuse arveldusarvele). See on sobiv variant siis, kui Te mingil põhjusel ei saa oma arveldusarvet kasutada või kui Teil oma arveldusarve puudub. Enne otsuse tegemist kaaluge seda valikut põhjalikult ja soovi korral paluge pangas endale selgitada sellega kaasneda võivaid tagajärgi. Avalduse, milles soovite summade väljamaksmist teise isiku pangakontole, saate vormistada isikut tõendava dokumendi ettenäitamisel pensioniameti klienditeeninduses üksnes Teie ise. Avalduse võite saata ka posti teel, kuid sel juhul peab see olema tõestatud notariaalselt.

 • Kui Teie arveldusarve asub välisriigis, siis kantakse raha panka Teie enda kulul.

   
 • Posti teel kojukandena Teie enda kulul 

Võimaluse raha kättesaamiseks posti teel kojukandena Teie enda kulul võite valida siis, kui olete pensionär või puuetega inimeste sotsiaaltoetuste saaja või vanaduspensioniikka jõudnud, välisriigist Eestisse elama asunud Eesti kodaniku, eesti rahvusest isiku ja temaga koos Eestisse elama asunud abikaasa, lapse ja vanema sotsiaaltoetuse saaja.

Kui otsustate käesoleva variandi kasuks, siis teadke, et Eesti Postil on õigus võtta iga isiku kohta tehtava kojukande eest tasu 60 krooni. Nimetatud tasu määr on Eesti Posti poolt kehtestatud ajavahemikuks 01. veebruar 2009 kuni 31. detsember 2009.

 • Posti teel kojukandena riigi kulul

Pensioni või puuetega inimeste sotsiaaltoetuste kojukannet riigi kulul võite taotleda juhul, kui olete sügava puudega töövõimetuspensionär või sügava puudega töövõimetuks tunnistatud rahvapensioni saaja või vanaduspensioniealine isik ja kui lisaks nimetatuile on teil liikumistakistus või kui te elate hajaasustusalal (asulatest ja bussi- või rongiliiklusteedest kaugel) ja teile on pangateenus raskesti kättesaadav.

Juhul, kui soovite posti teel kojukannet riigi kulul, tuleb avalduses täiendavalt märkida konkreetsed asjaolud, mis takistavad pangateenuse kasutamist ning asjaolud, mis on seotud liikumistakistusega või asjaolu, et elate hajaasustusalal. Nende andmete põhjal langetab pensioniamet otsuse, kas kojukande kulu kannab riik.

Kui Teile makstakse pensioni või puuetega inimeste sotsiaaltoetusi posti teel kojukandega ja samal ajal on Teil õigus ka peretoetustele või elatisabile, siis tuuakse ka need Teile postiga koju.

Eeltoodust tulenevalt palub Sotsiaalkindlustusamet Teil valida endale sobivaim väljamakseviis ning täita avalduse vorm, mis on lisatud käesolevale kirjale ja saata see postiga hiljemalt 15. detsembriks 2008 elukohajärgsele pensioniametile (ümbrik koos tagastusaadressiga on kirjale lisatud) või tuua see isiklikult pensioniameti klienditeenindusse. Pensioniametite klienditeeninduste asukohad on toodud kirja lõpus.

NB! Kui Te ei esita eespool nimetatud avaldust pensioniametile soovitud ajaks, siis me ei tea, missuguse raha kättesaamise viisi Te valisite ning seetõttu ei ole meil võimalik pensioni, toetusi või hüvitisi õigeaegselt välja maksta. Oma rahast Te ilma ei jää - pärast vastava avalduse ja isikut tõendava dokumendi esitamist pensioniametile makstakse saamatajäänud summad välja tagantjärele.

Pensioniametisse esitatava avalduse blankett *.doc   *.rtf   *.pdf

Täiendava info saamiseks palume pöörduda elukohajärgse pensioniameti klienditeenindusse või helistada infotelefonil 16106. Infotelefoni tööaeg on tööpäeviti 9.00-17.00. Pensioniametite klienditeenindused on avatud tööpäeviti 8.30-16.30.

Tallinna Pensioniameti klienditeenindused asuvad:
Tallinnas - Pronksi 12
Paides - Tallinna mnt 18
Raplas - Tallinna mnt 14 

Tartu Pensioniameti klienditeenindused asuvad:
Tartus - Põllu 1A
Jõgeval - Ristiku 3 
Põlvas - Võru 1 
Valgas - Kesk 12
Viljandis - Vabaduse pl 6
Võrus - Jüri 19A  

Pärnu Pensioniameti klienditeenindused asuvad:
Pärnus - Lai 14
Haapsalus - Jaama 15
Kärdlas - Leigri väljak 5
Kuressaares - Lossi 12 

Virumaa Pensioniameti klienditeenindused asuvad:
Rakveres - Tallinna 30
Jõhvis - Keskväljak 1
Kohtla-Järvel - Pärna 24 -1
Narvas - Malmi 5A       
 

Loe ka artiklit: 
Pensionite kojukande muudatusest

tarkvara

Viimati lisatud artiklid samas rubriigis

 • Riigi 2017. aasta tulud ületasid kulusid 23.02.2018

  Rahandusministeeriumi andmetel kasutasid riigiasutused 2017. aastal riigieelarve kuludeks ja investeeringuteks 9,24 miljardit eurot, mida oli 703,4 miljonit eurot ehk 8,2 protsenti rohkem kui aasta varem. Riigi tulud olid mullu 9,31 miljardit eurot, mida oli 912,4 miljonit eurot ehk 10,9 protsenti rohkem kui aasta varem.
  Loe edasi..

 • Maksete liikumine 23. ja 24. veebruaril 2018 21.02.2018

  Seoses Eesti Vabariigi aastapäevaga 24. veebruaril palume tähelepanu pöörata maksete liikumisele pühade ajal. SEB PANK Pangasisesed arveldused, välkmaksed ja mobiilimaksed Kõik SEB Panga sisesed maksed, välkmaksed ja mobiilimaksed jõuavad ka pü ...
  Loe edasi..

 • Krüptorahade kasutamise võimalused ja väljavaade 19.02.2018

  Krüptorahadega seotud märksõnadeks on nende volatiilne väärtus, kõrged tehingukulud, tehingute aeglus ning samuti ka krüptorahade võimalik kasutamine illegaalsetel eesmärkidel. Krüptorahade hinnad tegid möödunud aasta lõpus ...
  Loe edasi..

 • Eesti finantssektor on hästi kapitaliseeritud 16.02.2018

  Riikliku järelevalve alla kuuluvad finantssektori ettevõtted on hästi kapitaliseeritud. Siin tegutsevad pangad, fondivalitsejad, investeerimisühingud, makseasutused ning elukindlustus- ja kahjukindlustusseltsid täidavad finantsinspektsiooni avaldatud 2017. aasta kolmanda kvartali andmete põhjal kapitalinormatiive suure varuga.
  Loe edasi..

 • Rahastamisvõimalused on majanduskasvu jätkumiseks soodsad 15.02.2018

  Ettevõtete võime oma tegevust ja investeeringuid omavahenditest rahastada on kasvanud, ligipääs ettevõttevälisele rahastamisele on endiselt hea, tänu sissetulekute kasvule suudab rohkem inimesi säästa ja laenu võtta, intressid püsivad laenuvõtja jaoks soodsad, Eestis tegutsevate pankade laenupakkumise võime on hea.
  Loe edasi..

Vaata kõiki artikleid
 
puhkuste ajakava 2018
Töövahendid
Naljanurk

Raamatupidaja kontrollib töölähetusest saabunud töötaja kuludokumente.
"Mis astronoomiline summa see on?"
"See on arve hotelli eest."
"Aga kes andis Teile loa hotell ära osta?"

Uudised > Eelnõud
Kalender & arhiiv
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
« Veebruar 2018 »
Tööpäevade arv kuus 20
Töötunde kuus 157
Riigipühad: 24.02

Vaata tööajafondi..
E-POOD
Gallup
Kas koostate juba puhkuste ajakava?
 Jah
 Ei
 Ei tea
Äriregister
Kreedix
Maksu- ja tolliamet
Eesti KMKR otsing
 • Rikets Hulgi
 • tammiste
 • Manpower
 • Dokumendinaidised
 
Koostööpartnerid
  RMP Eesti RMP Eesti OÜ Registrikood 11027462
KMKR EE100898345

Swedbank: EE582200221024811122
SEB Pank: EE221010220073067015
LHV Pank: EE117700771000732704

Jur. aadress: Rukki 18-8, Tallinn
Kontor: Mustamäe tee 5-607, Tallinn
Tel. 6 848 110
E-post: info@rmp.ee
RMP Eesti tooted Portaal RMP.ee
Uudiskiri Nädalakiri
Ajakiri Spetsialist

Raamatupidaja kalendermärkmik
Juhendraamat KÜ raamatupidamine
Juhendraamat MTÜ raamatupidamine
Dokumendinäidised

KOOLITUSED
Raamatupidamisteenus
Majandusarvestuse põhitõed

RSSFacebookTwitter
RMP.ee Kontakt
Uudised
Kasutajatingimused
Foorumi tingimused
Koostööpartnerid
REKLAAM
Tagasiside

STATISTIKA
253030  Foorumi postitust
345  E-poe toodet
85  Koolitust
23096  Artiklit
52445  Registreerunud kasutajat
36154  Nädalakirja tellijat
33368  Pers. pakkumise tellijat
Lugeja staatus  KÜLALINE
   - ei näe spetsialistide artikleid
   - ei kehti soodustused
   - ei saa populaarset uudiskirja Nädalakiri

REGISTREERU


 REGISTREERUNUD KASUTAJA
   + kõik artiklid sisselogimisel nähtavad
   + PDF ajakiri Spetsialist tasuta
   + uudiskiri Nädalakiri e-postile
   + soodustused RMP Eesti koolitustele

Logi sisse
 

© RMP Eesti OÜ 2004-2017