Eesti elanike ostujõud on üks EL väiksemaid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti oli 2016. aastal Euroopa liidus elanike ostujõudu arvestava tegeliku individuaalse tarbimise (AIC) tasemelt tagant poolt kuues riik, selgub Eurostati andmetest.

Kui Euroopa Liidu 28 liikmesriigi keskmiseks eratarbimise tasemeks arvestada 100 protsenti, siis Eesti elanike tarbimine jäi selles võrdluses 72 protsendi tasemele, võrreldes 2015. aasta 71 ja 2014. aasta 69 protsendiga.

Eestist tahapoole jäid 67 protsendiga Läti, 63 protsendiga Ungari, 61 protsendiga Rumeenia, 59 protsendiga Horvaatia ja 53 protsendiga Bulgaaria. Leedu oli Euroopa liidus 85 protsendiga AIC tasemelt 15. riik.

Üle keskmise oli AIC tase kümnes Euroopa liidu riigis. Kõige rohkem ületasid keskmist 32 protsendiga Luksemburg, 22 protsendiga Saksamaa ja 19 protsendiga Austria.

Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) ühe elaniku kohta on Eurostati andmetel 75 protsenti Euroopa liidu keskmisest. Eestist tahapoole jäävad 6 riiki.

Läti SKP ühe elaniku kohta on 65 protsenti Euroopa Liidu keskmisest, samas kui Leedus on see 75 protsenti Euroopa Liidu keskmisest.

Euroopa liidu keskmist SKP elaniku kohta ületab 11 riiki ja neist kõige enam ületab seda 158 protsendiga Luksemburg, millele järgnevad 83 protsendiga Iirimaa ja 28 protsendiga Holland ja Austria.

Kõige madalam SKP elaniku kohta on Bulgaarias, kus on see on 49 protsenti Euroopa liidu keskmisest. Bulgaariale eelnevad 58 protsendiga Rumeenia ja 60 protsendiga Horvaatia.

Allikas:  BNS

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll