Motovarjudega lendamine on suuresti reguleerimata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pirita Linnaosa Valitsus pöördus Lennuameti poole, et saada selgust motovarjude lendamise osas Pirital, eriti selles, kuidas ala on reguleeritud, sest elanikud kurtsid ohtlike manöövrite ja müra pärast. Lennuamet vastas, et on tõepoolest kehtestanud ilma kohaliku omavalitsusega kooskõlastamata kolm tsooni kus lendamine on lubatud: Lasnamäe, Pirita-Viimsi ja Jägala.

Antud alade kasutaja on MTÜ Asimuut ning tsoonides lendamine peab toimuma koordineeritult Tallinna lähilennujuhtimisüksusega vastavalt nende vahel sõlmitud koostööprotseduurile, tõi Lennuamet välja. Alades lendamiseks ei pea motoparaplaanil lendaja Lennuametit eraldi teavitama. Mujal Tallinnas ja lähiümbruses ei ole motovarjudega lendamine lubatud. Tõdeti, et ala harrastamine on Eestis suuresti reguleerimata, kuid järgima peab isiku ja vara kaitse üldpõhimõtteid ehk oma lendamisega ei tohi inimeste tervist või vara ohtu seada. Kuigi ka maksimaalseid ja minimaalseid kõrguseid ei ole lendamiseks mõeldud alades kehtestatud, kehtib põhimõte, et tihedalt asustatud alal tuleb lennumasinaga lennata sellisel kõrgusel, et on võimalik ohutu maandumine. Seega on madalalt üle inimeste peade lendamine rannas või mujal Pirital lubamatu.

Linnaosa vanem Tõnis Mölder sõnas, et linnaosavalitsuse eesmärk oli eelkõige juhtida tähelepanu probleemile, mis paljusid meie elanikke häirib. "Loodame eelkõige, et motovarjude kasutajad arvestavad enam teistega ja räägivad oma seltskondades ka nendega, kes ei lähtu ohutu lennu põhimõtetest," ütles ta. Samas lisas linnaosavanem, et kui olukord ei muutu paremaks ja Pirita elanikud leiavad jätkuvalt, et lendamine linnaosas on liialt häiriv, näeks linnaosavalitsus lendude lõpetamist Pirital.

Juhul kui motoparaplaaniga lennatakse väljaspool kehtestatud ala, tuleks sellest teavitada Lennuametit või politseid kui üldpädevusega korrakaitseorganit. Motoparaplaanide poolt tekitava mürataseme kindlaks määramiseks tuleks aga pöörduda Terviseameti poole, kes teostab müra kui saasteallika järelevalvet välisõhu kaitse seadusest lähtuvalt. Müra normtasemete rikkumise puhul saab Lennuamet kehtestatud alade asukohad üle vaadata, vajadusel neid muuta ning piiranguid kehtestada.

Allikas:  tallinn.ee

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll