Ökonomistid: ettevõtted peavad muutuma tehnoloogiakesksemaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti pankade ökonomistide sõnul peaksid Eesti ettevõtted järgmisel aastal panustama rohkem digitaliseerumisele ja tehnoloogiakesksemaks muutumisele, lisaks tuleb endiselt kiire palgakasvu tingimustes vajadusel äriplaani muuta.

Nordea panga majandusanalüütik Tõnu Palm ütles Eesti Pangaliidu ja BNS-i arutelul, et kuna järgmisel aastal pole globaalset majanduskasvu kuskilt näha, tuleb ise kõvasti pingutada. "Keskkond on keeruline ka järgmisel aastal. Tuleb leida lisandväärtust läbi tehnoloogia ja digitaliseerimise," oli Palmi sõnum.

LHV panga ökonomist Heido Vitsur tõi välja, et ettevõtete ülesanne eelolevatel aastatel ei ole mitte niivõrd efektiivsemaks muutuda, kuivõrd panustada enim innovatsioonile. "Teadus, haridus ja ettevõtlus tuleb teineteisele lähemale tuua. Teise asjana tuleb aru saada, mis innovatsiooni praegu takistab," lisas Vitsur.

SEB panga analüütik Mihkel Nestor rääkis, et ettevõtjatel tuleks vajadusel üle vaadata äriplaan: kas olemasolev äriplaan peab kiire palgakasvu tingimustes vastu või tuleks seda kohendada. Lisaks tuleks Nestori sõnul panustada senisest enam kõrgema lisandväärtusega toodete, sealhulgas luksustoodete arendamisse ja müümisse.

Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina sõnul peaks ettevõtete finantspositsioon järgmisel aastal veidi paranema, kuna tootmishinnad on tõusuteel, samuti suurenevad müügi ja ekspordihinnad. "Välisnõudlus paraneb, intressitasemed jäävad madalaks ja see annab suurema võimaluse investeeringuid teha," rääkis Mertsina.

Eesti Pangaliidu ja BNS-i poolt korraldatud arutelul "Kaua kestab majanduse stagnatsioon?" osalesid Mihkel Nestor, Priit Roosimägi, Heido Vitsur, Tõnu Mertsina ja Tõnu Palm.

Allikas:  BNS

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll