Finantspettused on röövinud inimestelt üle 20 miljoni euro

Kurjategijad on kolme ja poole aastaga röövinud Eesti inimestelt finantspettustega üle 15 miljoni euro, lisaks on pangakelmuste läbi kaotatud üle viie miljoni euro, kirjutab Postimees.

Nende pättide püüdmist juhtiva politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin näeb kurjategijate elu keerulisemaks muutmiseks vajadust seadusandlust muuta.

“Kui numbritest rääkida, siis selle aasta esimese seitsme kuuga on 330 avalduse üle riigi ja kahjusumma on 2,6 miljonit eurot. Finantspettuste kohta on tehtud 139 pöördumist, kus kahju kokku ulatub 1,7 miljoni euroni, ülejäänud on pangapettused,” rääkis Milenin usutluss Postimehele.

Tema sõnul saavad kuriteod alguse nii, et inimesed leiavad sotsmeediast või suhtlusportaalist lingi, kus lubatakse väga kasumlikku investeeringut. Tavaliselt ohvritel ongi raha ja nad ise näitavad üles initsiatiivi. Nad investeerivad suuri summasid, kuni 100 000 eurot ja isegi rohkem.

Pangapettustes ei ole summad nii suured, sest petturid võivad sattuda ka selliste inimeste peale, kelle pangakonto on tühi. Aga nende nimel võetakse väikeseid laene summas 5000–10 000 eurot.

“Kõik algab väikestest summadest. Inimene kaotab algul 300 eurot, kuid siis helistatakse talle ja pakutakse abi selle raha tagasisaamiseks. Sellistes tagatispettustes kaotavad inimesed tihtipeale palju suuremaid summasid, 3000–5000–10 000 eurot, et see 300 eurot tagasi saada,” ütles Milenin.

Tema sõnul on kindlasti inimesi, kes politsei poole ei pöördu. “Aga ma usun, et neid ei ole palju. Suurem osa pöördub politseisse, sest kui kriminaalasi on alustatud, saavad nad pöörduda panga poole ja hiljem kohtusse ning näidata, et need kahjud on tekkinud kelmuse läbi. Nad saavad ka minna kohtusse näiteks laenulepingu tühistamiseks,” ütles Milenin.

Allikas:  BNS
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll